Nelze spustit soubor typu .js a . sh

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#1 Příspěvek od martyj »

Ahoj, mám problém se spuštěním souborů s touto koncovkou. Pokud tento soubor zkusím spustit v terminálu, pouze problikne okno a nic se neděje, takže žádnou chybovou hlášku nevypíše. Co se týče .js Javu nainstalovanou mám. Mám čerstvě nainstalovanou verzi Linux mint 15. Za jakýkoliv postřeh děkuji. Musím se do toho dostat.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#2 Příspěvek od ulo »

Nemám zkušenosti s Javou, takže zareaguji spíš na tu shellovskou věc problému. Jakým způsobem spouštíš z terminálu script?
Např.

Kód: Vybrat vše

sh jm_scriptu
A má tvůj script práva pro spouštění?
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

admin

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#3 Příspěvek od admin »

Ahoj,
soubor s koncovkou .sh je script shellu, tzn, že s jeho pomocí systém vykoná nějaký příkaz a to nutně neznamená otevření nějakého programu či okna. Soubory .js jsou většinou použity u appletů či rozšíření prac. prostředí.
Nějak ztrácím ponětí o tom, proč je chceš otevírat. Pokud je chceš upravovat v nějakém textovém editoru, je třeba na soubor kliknout pravou myší a vybrat text. editor pro jeho otevření (např. Gedit).
Jestliže ale ani nevíš co daný soubor dělá a k čemu slouží, důrazně nedoporučuji se v něm hrabat. Nejprve si něco o dané problematice přečti a potom pomalými kroky kupředu. :)

martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#4 Příspěvek od martyj »

Ten shell script jsem chtěl spustit, protože se jedná o program. Záhadně začal sám od sebe fungovat, aniž bych cokoliv udělal, takže problém vyřešen. Co se týče toho appletu, nakonec jsem zjistil, že ho stačí zkopírovat do usr/share/cinnamon/applets. Nikdy jsem se s tím nesetkal, tak se omlouvám. Myslel jsem, že je to spustitelná aplikace v Javě. Doufám, že se nebudete zlobit, když využiju tématu a zeptám se ještě na jednu věc. Mám problém s funkcí Expo. Místo wallpaperu se mi zobrazuje pouze černý podklad. Pokud změním rozlišení, chvíli to funguje(zvláštní), ale jen do ukončení sezení. Pokud někdo víte co s tím, prosím poradte, byla by škoda, kdyby taková skvělá funkce nefungovala, jak má.

P.S. používám Cinnamon

admin

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#5 Příspěvek od admin »

A na čem ti Mint jede, jestli je to nějaký starší kus, tak se ani nedivím.... Cinnamon je poměrně náročné prac. prostředí a máš-li slabší železo, zkus např. MATE nebo Xfce.

martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#6 Příspěvek od martyj »

ASUS K50-IJ / Pentium Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz / RAM 4 GB / GRAF. Intel GMA 4500M /

Je pravda, že ta integrovaná grafika je asi k zasmání, ale přijde mi zvláštní, že to nefunguje jen někdy. Říkal jsem si, že kdyby to grafika nezvládala, nešlo by to vůbec. Tady je to popsané : https://github.com/linuxmint/Cinnamon/issues/696

Bohužel nikdo neuvádí HW.

martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#7 Příspěvek od martyj »

Jenom dodám, že jsem zkoušel postupy uvedené v odkazu t.j. v DCONF jsem změnil "org.nemo.desktop background-fade" na false. Zkoušel jsem i vyměnit Nemo za Nautilus, bohužel bez odezvy.

martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#8 Příspěvek od martyj »

Chápu, že je tady málo registrovaných lidí, kteří by se k tomu mohli vyjádřit. Ale zeptám se jinak, je tady někdo, komu to funguje na stejném systému, s podobným HW ?

admin

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#9 Příspěvek od admin »

Nevím z čeho usuzuješ, že je tu málo registrovaných lidí - téměř 300 mi přijde docela dost. Tvůj problém je docela specifický a ojedinělý a navíc si ho popsal dost povšechně. Kdyby ses hned zpočátku zeptal, jak nainstalovat applet, tak Ti byla dána odpověď okamžitě. Zeptat se co mám dělat se souborem .sh a neříci souvislosti je poněkud podivné.
Co se týká funkce expo. Dosud si nenapsal, jaký Cinnamon máš nainstalovaný. Pokud experimentuješ s verzí 2.0 v Mintu, tak se ani nedivím. Ta bude odladěná až s vydáním LM 16 na konci tohoto měsíce. Nic ve zlém, ale je třeba se ptát opravdu konkrétně, my Ti do NTB nevidíme a zatím nikdo nepopisoval podobný problém s expo.

martyj
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013, 13:14

Re: Nelze spustit soubor typu .js a . sh

#10 Příspěvek od martyj »

Jedná se o verzi 1.8.8. Příště se zeptám líp, snad.

*překlep

Zamčeno