Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
RogiCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2018, 15:45

Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#1 Příspěvek od RogiCZ »

Čus,
může mi někdo zkušenej říct a poradit proč se kopírovaní 2 GB souboru sekne u konce zhruba 90% a trvá to 30 dni?
To není normální co s tím je?
Díky
PC:
i7 7820x
64GB RAM
SSD

Klaykap
Příspěvky: 60
Registrován: 24 črc 2018, 17:37

Re: Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#2 Příspěvek od Klaykap »

To si ten počítač mal vážne zapnutý 30 dní? :D Ale k veci. Skadiaľ kam kopíruješ súbor? Čo je to za súbor? (priečinok, archív atď) Máš dosť voľného miesta? Ak to kopíruješ na USB alebo SD, sformátoval si ho?

RogiCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2018, 15:45

Re: Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#3 Příspěvek od RogiCZ »

:D
Kopiruju to z klasickýho pevnýho disku kam stahuju soubory na zfromatovanou flashku,je to mp4 soubor.
Místa mam volnýho dost, zkoušel jsem aji různy flashky ale nepomohlo to.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#4 Příspěvek od juhele2014 »

trvá to 30 dni? TVL tak to je hustý ... :D Sem si vzpomenul na 30 dní Sodomy, ale to je špatně, bo to bylo 120 dní ... Tak sem zadal do gůglu 30 dní a co bylo na druhym místě ? - Karolína Vrbasová: 30 dní bez sexu ... :mrgreen: (to je ještě blbější ...) Teď k věci - matně si vzpomínám, že o pomalém kopírování už tady ve vlákně byla řeč, už je to dýl. Mám takový tušení, že v tom hrála roli volba souborovýho systému (widle vs linux), ale už je fakt dlouho a nerad bych šířil nějaký dezinformace, nejsem česká televíze ... :lol:

Klaykap
Příspěvky: 60
Registrován: 24 črc 2018, 17:37

Re: Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#5 Příspěvek od Klaykap »

Skús formátovať flashku ako ext4. Ak to nepomôže, skús si mp4 zabaliť do nejakého archívu(napr. zip) a skopírovať tam ten.

vrksah
Příspěvky: 4
Registrován: 06 dub 2016, 22:05

Re: Totálně pomalý kopírování souboru!? (Mint 19)

#6 Příspěvek od vrksah »

Taky jsem měl tento problém u kopírování s 19.1 Cinnamon, ale i jinak zlobila . Předtím tím jsem měl nějakou dobu 17.3. MATE, ta pak začala zlobit, tak jsem dal tu nejnovější, a ta mě docela zklamala. Už jsem chtěl vzdát linux Mint, ale Mint mě přirostl k srdci, tak jsem nainstaloval 18.3 MATE a šlape jak hodinky. Bylo to na základě různých článků, třeba tohoto http://pocitace-nechvile.cz/lotazky.html , kde pán doporučuje 18.3 MATE. Pak mi došlo, že novinky zvláště operační systém potřebuje určitý čas, než se vychytají chyby, i pokud je systém dobrý, pokud je špatný, tak mu nepomůže nic. Moje zkušenost pro příště, instaluj ověřenou a ne úplně nejnovější verzi. Podotýkám, že to je pouze můj názor, třeba se mýlím. Přeji hodně štěstí s Mintem.

Zamčeno