Nefunkční otevíraní Url odkazu Vyřešeno

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#21 Příspěvek od juhele2014 »

nové věci generují i také chyby které se postupně s dál novými věcmi opravují a dokolečka dokola To je přesně ono, s novým systémem, např. LM19.2 xfce, co mám teď , by měly zmizet staré chyby. Testuje se fest, a celá řada chyb se odstraní, ale občas vzniknou chyby nové. Tak to bohužel je. Linux není většinový OS, takže nad nějakým drobným broučkem snadno přivřu oko. Velký masařky se už téměř nevyskytují, a to je dobře. A pokud se někomu nějaké distro nelíbí, snadno změní distribuci, a má klid. Každému dle jeho potřeb, že ... :lol: (to už sem někde slyšel ...)
Obrázek

somi
Příspěvky: 42
Registrován: 29 led 2014, 13:38

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#22 Příspěvek od somi »

Tak jsem si uvědomil, že odkazy o kterých píšu umí jen Dolphin v KDE. Proto tolik nejasností okolo. Zkoušel jsem live LM 17.3 KDE, v tom ty odkazy fungují normálně. Takže to asi poškodila nová verze Dolphinu nebo nějaká aktualizace.

somi
Příspěvky: 42
Registrován: 29 led 2014, 13:38

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#23 Příspěvek od somi »

takyradejianonymne píše: 11 říj 2019, 13:23 ... no především se ten uživatel/tazatel odmlčel takže (pseudo) problém ho viditelně už netrápí :P
no a mne to zajímalo z podstaty věci, příklad toho jak nové věci generují i také chyby které se postupně s dál novými věcmi opravují a dokolečka dokola :roll:
No, já jsem se neodmlčel, reakce sleduji. Jen jsem se s tím smířil a hledám řešení. I když se nejedná o extra podstatnou věc, mrzí mne, že se kazí užitečné a fungující vymoženosti. Stejně jako se najednou vytratil Avidemux. Zkoušel jsem ho instalovat na okolo a nedaří se. Tolik knihoven, které požaduje nemá smysl po jedné hledat. Jsem zvyklý na LM KDE, LM používám už od LM13, (možná dříve,začínal jsem na Ubuntu a když jsem objevil LM KDE tak mne okouzlilo a přeskočil jsem) takže máte pravdu, že se toho jen tak nevzdám. Jak to vypadá, zůstanu věrný až do konce, tj. 2021. Pak se uvidí. :)) Pokud někdo můj problém se záložkami vyřeší, budu rád.

somi
Příspěvky: 42
Registrován: 29 led 2014, 13:38

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#24 Příspěvek od somi »

Tady někteří uvádějí používat záložky v prohlížeči. To je sice možné, ale krajně nepřehledné. Už jsem to zkoušel a vždy od toho odejdu. Možná je to jiné ve FF nebo Ghromu, já používám Vivaldi. Kdybych mi to vyhovovalo, tak nebudu zatěžovat diskuzi. Možná to někomu připadá jako malichernost, ale pro mne je to dost podstatná věc. Možná je to zvyk, když to tak používám roky. Zkusím ještě jiné verze Dolphinu a uvidím.

somi
Příspěvky: 42
Registrován: 29 led 2014, 13:38

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#25 Příspěvek od somi »

Ahoj. Takže žádný nápad? Jak tu někdo radí používat záložky v prohlížeči. I já je používám, ale na běžné věci. Ale na specifické problémy to nestačí. Když mám na disku k něčemu video, nějaké hudby třeba ve .flac a k tomu textové soubory, obrázky tak potřebuji mít odkazy, abych nestahoval všechno. Jak se můžu odkazovat věcmi na HDD na odkazy v prohlížeči a opačně? Je to krkolomné. Zkusil jsem si nainstalovat Live CD LM 17.3. Tam ty odkazy na url pracují bezchybně. Je tam Dolphin 4.14. Zkusil jsem si tu verzi stáhnout a nainstalovat. Při instalaci mi to automaticky nainstaluje novější verzi a už odkazy nefungují. Úplně poslední verze Dolphinu, která prý funguje, nejede v LM 18.3 KDE nainstalovat, protože vyžaduje plasmu 5. Mýlím se v něčem? Dělám něco špatně? Dík za odpovědi. Začal jsem na LM KDE od verze 13 a na LM KDE bych chtěl skončit. Nechci skákat na něco jiného.

kamowski

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#26 Příspěvek od kamowski »

17.3 je už mimo hru, s tým to ani neskúšaj, to nie je cesta
ja by som skúsil 18 18.1 alebo 18.2, či v niektorom pôjde ten balík nainštalovať, ak áno, v synapticu uzamkni verziu a máš vystarané (možno)

somi
Příspěvky: 42
Registrován: 29 led 2014, 13:38

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#27 Příspěvek od somi »

kamowski dík za nakopnutí. Tak jsem na to konečně vyzrál. V 18.3 KDE jsem odstranil původní Dolphin, deaktivoval jsem internet, nainstaloval staženou starou verzi dolphin_4.14.2-1_amd64.deb (chtělo to i jednu knihovnu - libbaloowidgets4_4.13.3-0ubuntu0.1_amd64.deb) a pak v synapticu starou verzi uzamknul. A je to. Tím je problém vyřešen, všem děkuji za ochotu a nápady.

kamowski

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#28 Příspěvek od kamowski »

a vo tom to je ;)

Zamčeno