Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

Problémy s čtením, kopírováním, otevíráním a dalšími operacemi s obecnými soubory
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Poradce Mintu
Příspěvky: 273
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#11 Příspěvek od snl » 04 kvě 2020, 15:45

Jak jsem teď o víkendu extenzivně zkoušel různé live distribuce, tak koukám že v MATE jsem přesně na toto taky narazil - ( ono se to objeví ten kopírovaný soubor na té ploše v momentě když se otevře nějaký ten správce souborů, nemusí se přímo restartovat ) ale je to jasně bug... Možná nějaká kombinace HW, těžko říct.

Pak tam je ještě další věc v MATE, že zavírací button oken není úplně v rohu a scrollbary také nejsou úplně na okraji obrazovky, takže to člověk nemůže ovládat poslepu.

V Xfce mně zas blbnul pořád Firefox, že to každou chvíli ztrácelo připojení k internetu.

V MX-linuxu je zas bug, že přes GUI se nechytá nastavení hintingu fontů - musí se vytvořit fonts.conf. Další věc je, že když odstraním ve Firefoxu titlebar, aby záložky byly pěkně nahoře, tak se začne sekat srollování (to svádím na ATI grafiku...)
Jediný MX-linux má v základu M$ fonty, akorát písmeno "a" v Arialu je trochu rozdrbaný - asi nějaká jiná verze než co je ve Windows.

Lubuntu je fajn, nebo si teď nevybavím co mně tam vadilo :D, když nepočítám, že pře startu pořád dokola kontroluje flešku, ale také mně tam hvízdá monitor (nehvízdá jenom v MX-linuxu) Opět - svádím to na grafiku ATI :D

Firefox ve všech linuxech když zakážu titlebar, tak buttony na zavírání, minimalizaci apod. nejsou v rohu.

Pak ještě linuxová verze Inkscape (konkrétně v MX-linuxu) když vytváříte něco složitějšího (filtry), tak mně tam dala do toho svg nějaký parametr, který znemožňoval zobrazení v prohlížeči (akorát Chrome si s tím poradilo). To jsem hledal asi 2 hodiny :D

Obecně vzato fonty jde do určité míry upravit - tomu jsem věnoval mnoho a mnoho hodin a lidskýho sádla :D takže už asi vím, jaké jsou možnosti - obecně vzato:

antialiasing - false/true
hinting - none, slight, medium, full
subpixelrendering - RGB/ none (subpixel=barevné hrany fontů/ šedé hrany)

A to je tak všechno. Lze to vše zpravidla nastavit v GUI, ale někdy to blbne - viz. MX-linux výše...
Ještě tam bývá autohinting - ale to je naprd - mělo by být vypnuté a místo toho použit hintstyle (slight, medium, full - podle chuti každého soudruha)

Obecně vzato - fonty jsou v Linuxech tučnější než ve Windowsech.
Kromě MX-linuxu chybí M$ fonty (jako Arial, Verdana, Trebuchet,...) - lze doinstalovat, ttf-mscorefont-installer (nebo tak nějak), google poradí...

juhele2014
Guru Mintu
Příspěvky: 2174
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#12 Příspěvek od juhele2014 » 04 kvě 2020, 17:32

O čem píšeš, je LM 19.3 MATE, že jo, s tou divnou plochou. Že se soubory neukazujou. Je to asi bug, proto sem zpět na LM 19.2 xfce, tam takový triviální chyby nejsou. Ale k těm fontům - v práci máme různý monitory, doma taky, všechno je už dneska placatý, velikost od 22 palců nahoru. Jestli máš ATInu, tak votevři vokno a dej jí svobodu ... :lol: Když už bych řešil fonty, tak jedině v terminálu, tam to musí vypadat trochu rozumně, jinak je to vcelku šumák ... :D

Odpovědět