Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#1 Příspěvek od stani »

Mint MATE.

Příklad: Printscreen, uložit na Plochu - zpočátku to fungovalo, ale po pár dalších printscreeenech se jakoby nic nestalo. Na Ploše prostě ten Printscreen nebyl vidět. Až po restartu se tam ukáže.
To samé zkopírovaný soubor (z flešky) na Plochu, zdánlivě tam není, objeví se až po restartu.
Dělá to zřejmě jen Plocha, protože Prinscren nebo kopie souboru z flešky, ukládané např. do Dokumenty, tento problém nemají.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

TVL stani, ty máš furt něco ... :D To vypadá na koronu, nebo na toho němčoura, jak schovává věci ... ;)
ps Mě teda občas nějakej program taky vyvede lotrovinu, momentálně je nějakej divnej Palemoon, ale toto sem ještě neřešil. Abgrejduj, povyš jádro, změň rozlišení, systém, nebo fakt nevim ... :?:

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#3 Příspěvek od stani »

Ono to dělalo už při první instalaci Mint Mate. Ale jak jsem s tím pak laboroloval (PoL, Profit, Irfan), tak jsem si myslel, že jsem něco sám rozhodil.
Toto je ovšem nová čistá instalace Mint Mate a je to tu zas (i když jsem zase instaloval PoL, Profit, Irfan, ale už bez laborování, podle postupu).

Ale nejsem sám, komu se něco podobného děje.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Mám na ploše všecko možný, a nabíhá to velmi svižně (SSD). Ale - problém s ikonama na ploše prý nebyl pozorován s jádrem 4.15. To by stálo za pokus ... :idea:

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#5 Příspěvek od stani »

zeleno píše: 14 bře 2020, 17:24 Skladovať veľa súborov na ploche nie je vhodné. Plocha sa náčítava vždy pri štarte počítača a predlžuje jeho nabehnutie.
A ak to funguje v inom adresári, nevidím dôvod používať túto možnosť. Je to viacmenej pohodlnosť. :)
Jo, jo.. "veľa súborov"... Na Ploše mám pouze Koš, Domov, Můj počítač, Profit a IrfanView. ;)
A když chci udělat Printscreen nebo něco zkopírovat z flešky (jeden soubor), pak jsou tam ještě dva soubory navíc. Dohromady tedy 7, slovy sedm! :D

Aneb nejsem až taková lama (i když se to může někomu jevit :) ), abych nepoznal, že je něco v nepořádku, a také že nevyžaduji nějaké extrabuřty (z Windows).

Když je možné dát printscreen na Plochu (dokonce myslím, že je takto defaultní nastavení), tak by tam měl být, a ne se objevit až po restartu.

Znovu opakuji, že toto se stalo opakovaně, i v čerstvě udělané instalaci Mint Mate 19.3.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Tim padem je to bug - nahlas to a cekej na opravu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#7 Příspěvek od stani »

Nová věc: když tedy nejde uložit Printscreen na Plochu, ale musím ho nechat uložit do Dokumentů, tak jsem právě chtěl pomocí IrfanView (přes PoL) ten printscreen oříznout a uložit - ovšem zkouším jak na Plochu, tak i do Dokumentů, ale nic, prostě tam není. Dám tedy opět restart PC, a ejhle je najednou vidět na obou místech.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#8 Příspěvek od Ventero1 »

A jina jadra jsi zkousel?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: stani
Možná to bude znít divně, ale poradím ti jednu věc - vyzkoušej jiný okení manažer. Mě se stává celkem pravidelně, že když edituji ve FastStone (program na fotky) a chci např. uložit, nebo provést jinou akci s myší, musím se krátce dostat na vedlejší plochu (ctrl + alt + šipka tam a zpět) a pak mě to požadovaný úkon provede. Jsou velké rozdíly v chování oken. manažerů vůči ploše, vyzkoušej např. Openbox (je rychlej, ale občas padá), nebo Compiz, Metacity a pod. Mám 4 plochy + LM 19.2 xfce, a je to někdy loterie, jak se win program bude chovat, mám wine 4.4. Ale když cuknu z plochy na plochu, a zpět, je to ok ... Vliv kernelu na tohle kouzlo sem netestoval ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Soubory uložené na Plochu, se objeví až po restartu.

#10 Příspěvek od snl »

Jak jsem teď o víkendu extenzivně zkoušel různé live distribuce, tak koukám že v MATE jsem přesně na toto taky narazil - ( ono se to objeví ten kopírovaný soubor na té ploše v momentě když se otevře nějaký ten správce souborů, nemusí se přímo restartovat ) ale je to jasně bug... Možná nějaká kombinace HW, těžko říct.

Pak tam je ještě další věc v MATE, že zavírací button oken není úplně v rohu a scrollbary také nejsou úplně na okraji obrazovky, takže to člověk nemůže ovládat poslepu.

V Xfce mně zas blbnul pořád Firefox, že to každou chvíli ztrácelo připojení k internetu.

V MX-linuxu je zas bug, že přes GUI se nechytá nastavení hintingu fontů - musí se vytvořit fonts.conf. Další věc je, že když odstraním ve Firefoxu titlebar, aby záložky byly pěkně nahoře, tak se začne sekat srollování (to svádím na ATI grafiku...)
Jediný MX-linux má v základu M$ fonty, akorát písmeno "a" v Arialu je trochu rozdrbaný - asi nějaká jiná verze než co je ve Windows.

Lubuntu je fajn, nebo si teď nevybavím co mně tam vadilo :D, když nepočítám, že pře startu pořád dokola kontroluje flešku, ale také mně tam hvízdá monitor (nehvízdá jenom v MX-linuxu) Opět - svádím to na grafiku ATI :D

Firefox ve všech linuxech když zakážu titlebar, tak buttony na zavírání, minimalizaci apod. nejsou v rohu.

Pak ještě linuxová verze Inkscape (konkrétně v MX-linuxu) když vytváříte něco složitějšího (filtry), tak mně tam dala do toho svg nějaký parametr, který znemožňoval zobrazení v prohlížeči (akorát Chrome si s tím poradilo). To jsem hledal asi 2 hodiny :D

Obecně vzato fonty jde do určité míry upravit - tomu jsem věnoval mnoho a mnoho hodin a lidskýho sádla :D takže už asi vím, jaké jsou možnosti - obecně vzato:

antialiasing - false/true
hinting - none, slight, medium, full
subpixelrendering - RGB/ none (subpixel=barevné hrany fontů/ šedé hrany)

A to je tak všechno. Lze to vše zpravidla nastavit v GUI, ale někdy to blbne - viz. MX-linux výše...
Ještě tam bývá autohinting - ale to je naprd - mělo by být vypnuté a místo toho použit hintstyle (slight, medium, full - podle chuti každého soudruha)

Obecně vzato - fonty jsou v Linuxech tučnější než ve Windowsech.
Kromě MX-linuxu chybí M$ fonty (jako Arial, Verdana, Trebuchet,...) - lze doinstalovat, ttf-mscorefont-installer (nebo tak nějak), google poradí...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno