přenos souborů bluetooth

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
admin

Re: přenos souborů bluetooth

#11 Příspěvek od admin »

Tak je poměrně logické, že LM 17 má novější jádro, proč tedy nezkusíš downgradovat na to, ve kterém to fungovalo? A zastanu se vývojářů jádra, problém je na straně výrobce, že není schopen dodat ke svému výrobku odpovídající linuxové ovladače.

sarik
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2014, 14:33

Re: přenos souborů bluetooth

#12 Příspěvek od sarik »

Zkusím se pustit na pro mě veeelmi tenký led argumentace se softwerářem. Vycházím z tohoto:
1) jádro 3.2.0 funguje BT 2.0 a BT 4.0 Broadcom ne, protože ho zná jádro až myslím 3.5. To je věc jádra a tak je to v pořádku.
2) jádro v Mint 17 zná oba BT a funguje přenos souborů do mobilu. Tedy dovozuji, že problém ovladačů v jádru není.
3) nejsem první, kdo si stěžuje na nemožnost přenosu souborů z mobilu, když zároveň plně přenos souborů do mobilu funguje.
Tímto si nejsem jistý, že by downgrade jádra něčemu pomohl:
a) při pokusu o přenos souborů z mobilu se nespustí správce souborů a pokud se spustí z nastavení zařízení BT, tak přenese jen adresář, ale hned na to vyskočí okno, že +/- Another process in progress a konec. Nehledě na to, že se po navázání spojení za pár vteřin vypne.
Takže na základě této úvahy nic nevytýkám jádrařům, ale vidím to na krpu v softu někde mimo jádro, ovladače a HW.
Grafiku mám Intel, takže do Mintu 13 jsem musel přidat ppa Intelu s ovladačem, aby to za něco stálo. Jenže v Mint 17 je oproti tomuto obraz naprosto dokonalý (ovladače v jádru?)
Takže downgradem jádra v Mint 17 mi zůstane skvělý obraz a zároveň začne fungovat přenos souborů z mobilu do PC přes BT?

admin

Re: přenos souborů bluetooth

#13 Příspěvek od admin »

Netvrdím, že to bude fungovat, ale pokud to s daným kernelem fungovalo, je pravděpodobné, že tomu tak bude i v 17. Za pokus to rozhodně stojí.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: přenos souborů bluetooth

#14 Příspěvek od ulo »

A navíc instalace a popř. odinstalace jádra je dnes už velmi jednoduchá (viz.Satapouchovi návody na webu). Taky bych zkusil to jádro, ve kterém ti to fungovalo na LM13.

Odesláno z tydlyfounu, omluvte překlepy.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

sarik
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2014, 14:33

Re: přenos souborů bluetooth

#15 Příspěvek od sarik »

Chlapi, už su jak ti woknaři. Potřebuju dělat a né si hodiny hrát a zprovozňovat. :twisted:
V 17 jsem dal jádro 3.2.0-61 s kterým to chodí a nic. Pak jsem dal Satapouchovu 3.15 a nic. Ta samá chyba: Another operation in progress (poznačené na papírku).
Jenže my železáři se nebojíme znásilnit soft a do 13 jsem ji nechal stáhnout z repo trustyho jadérko 3.13.0-32 a jede jak po másle. Evidentně není problém v jádru, ale v softu někde. Až budu mít víc času, tak 13 zkusím co pujde po částech křížit se 17 stejným způsobem jak ovladače v XP+W98 pro skener Astra 610p, což sofťáci nazvali zvěrstvem. Ale šlo to.
Záloha /home je, image celého disku také po čerstvé instalaci a zkušenost roste z počtem zničených součástek :ugeek:

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: přenos souborů bluetooth

#16 Příspěvek od ulo »

Chápu tvé, řekněme, naštvání, když nefunguje takováhle věc - mě by to taky nepotěšilo.
Já např. zůstavám na LM13 (páč má ještě podporu) na obou pro mě důležitých kompech (práce a doma) a nemůžu si stěžovat - vše, co potřebuju, šlape, jak má. Měním jen jádra a občas aktualizuju, když se mi něco zdá důležité.
Přechod na LM17 plánuju až tak za půl roku, tedy v době kdy, dle mých zkušeností z předchozích let, se vychytá většina největších porodních bolestí nové LTS verze. Vychází mi to takhle už od r.2008 (předtím Ubuntu a nyní Mint). Na strojích, kde vyžaduju stabilitu jedu pouze na LTS verzích (ale netvrdím, že u každého to všechno musí fungovat jako u mě - někdy je to holt prostě magie...).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

sarik
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2014, 14:33

Re: přenos souborů bluetooth

#17 Příspěvek od sarik »

17 to je můj sen. Na to čekám od dob CP/M. U Ubuntu jsem také čekal tak rok než jsem přešel na LTS. Holt jsem to uspěchal a stal se na dokonalosti 17 závislým dřív než jsem myslel. Nemám problém, že zkraje jsou nějaké potíže, ale zrovna toto, když oproti 13 nejde vůbec v tak zásadní věci je smutný. Ovšem oproti tak 12 roků zpátky je to naprosto zlatý.
O nic nejde. Akorát škoda každého dne, kdy nepoužívám 17. Zrovna stahuji 17 v.2, tak jestli tady nebudu mít štěstí.

Zamčeno