Linux Mint 17 Xfce: fotoaparát se chybně detekuje 2x!

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
VáclavRychlík
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2014, 15:24
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Linux Mint 17 Xfce: fotoaparát se chybně detekuje 2x!

#1 Příspěvek od VáclavRychlík »

Hlavní správce souborů je Dolphin. V Thunar mám nastavené ve Správci souborů záložku Rozšíření a tam Správa svazků, což je klikátko jinak přístupné přes Vyměnitelné jednotky a média, kde v záložce Fotoaparáty mám nastaveno Importovat digitální fotografie po připojení a skrze program Digikam.
Chyba: po připojení je fotoaparát hláškou na monitoru detekován 2x místo 1x a také 2x je potom vyvolán program Digikam, program je potom ve 2 oknech.
Poznámka: pokud pro import fotografií připojím mobil, tak podobná detekce ale v jiné větvi (tj. nikoli jako fotoaparát) proběhne správně tj. pouze 1x.
Už nevím, co mám kde pro fotoaparát nastavit jinak.

VáclavRychlík
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2014, 15:24
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: fotoaparát se chybně detekuje 2x! - doplnění

#2 Příspěvek od VáclavRychlík »

... ještě doplňuji, že když jsem zkusil totéž v téže distribuci spuštěné z USB klíčenky tak se to chovalo korektně, tedy detekce fotoaparátu proběhla pouze 1x tj. jak to má být.

Asi není problém vystopovat, že to je věc kolem thunar a thunar-volman, mám takový pocit že po instalaci se to také chovalo jak má (ale nejsem si jistý protože jsem ta Xfce postupně a různě nastavoval a nenapadlo mne vůbec že se to bude takto chovat), ovšem když jsem thunar a thunar-volman už ze zoufalosti odinstaloval a opět nainstaloval tak chyba byla a je pořád ta samá, nevím kde případně jsou uložené mé konfiguráky a které se třeba nesmazaly,
něco pocitově podobného mě asi před 15 lety hodně štvalo když jsem poprvé zkoušel zvědavě Linux a zde Slackware, tam se upravovaly konfigurační soubory přímo v textovém editoru a když se ale pustilo na to nějaké nadstavbové klikátko, tak to mohlo udělat v konfiguráku paseku,
tady mně to připadá že je někde "vygenerováno" jakoby na 2 řádcích chybně výsledkem 2x volání "něčeho" a mělo by být jen 1x - nevím ale kde hledat, jsem odkojenec Windows :-)
S touto chybou se pochopitelně dá žít, ovšem štve mě to. Štve mě to.

VáclavRychlík
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2014, 15:24
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Mint 17 Xfce: fotoaparát se chybně detekuje 2x!

#3 Příspěvek od VáclavRychlík »

Házím ručník do ringu!
Po experimentech se pořád nemohu 2 x stejné identifikace připojeného fotoaparátu zbavit, resp. na obrazovce se zobrazí ikona USB PTP v pořádku 1 x ale (asi kdo jiný že?) thunar-volman chybně 2 x za sebou vyvolá program, který jsem zadal v klikátku pro "vyměnitelné jednotky a media".
Mohu bez toho žít, tuto funkci jsem pro sebe vyřadil, cosi podobného roubovat a přes počáteční pokusy z KDE nebo Gnome nechci abych systém nezaneřádil ještě víc.
V poslední zoufalosti jsme provedl upgrade na zatím neoficiální a především nehotový Xfce 4.12 (4.11) a ovšem také bez nápravy stavu.

Hlásit se mně chybu nechce, nemám na to čas a také protože až dosud jsem bláhově předpokládal, že tak elementární funkce by měla být přece funkční a (ano beru sebekriticky) blbovzdorná: alespoň jsem ke své dost nevoli při tom zjistil, že vůbec vývoj Xfce je zaražený tedy neperspektivní, tudíž budu se muset poohlédnout ve výhledu jinde, tam kde je umožněna náhrada hlavního správce souborů ... a což možná umí Mate. Průzkum bojem.

VáclavRychlík
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2014, 15:24
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Mint 17 Xfce: fotoaparát se chybně detekuje 2x!

#4 Příspěvek od VáclavRychlík »

Dovětek pro možné zobecnění: přičemž jde o to získat přístup k souborům ve foťáku ke stažení do počítače a k následným případným úpravám. Ještě jsem zkoušel jak reagují živé distribuce na usb klíčenkách:
a) s mým fotoparátem FUJIFILM FinePix AX600 (USB PTP) to bylo funkční a bez problémů tj. identifikace a potom dostat se k souborům jen v KDE a potom Digikam, neúspěšný jsem byl s MATE a Cinnamonem,
b) s Xfce se identifikoval fotoaparát, tj. zadaná aplikace pro stažení byla vyvolána, avšak bez ikony na obrazovce a už jsem se nemohl dostat k souborům, protože gnomeidními aplikacemi nebyl fotoaparát vidět, a což potom vedlo k mým (tehdy po instalaci na disk) až zoufalým experimentům a které nemohu už zpětně přesně zrekonstruovat, tedy rozpohyboval jsem to až s KDE Digikamem, ovšem s tím že s 1 ikonou na obrazovce fotoparát je detekován 2x a také 2x je volán Digikam.

Vyhrabal jsem předchozí foťák, také FUJIFILM a USB PTP ale model FinePix F31fd, no a s ním tyto problémy v gnomeidních aplikacích a takovétoho rozsahu nebyly ... a foťák viděn přece jen byl i v jiných programech než pouze Digikamem.

Tudíž snad jediné zobecnění (jako poučení) je to, že v případě potíží při nějak nestandardním foťáku zkusit to jako poslední záchrana s Digikamem (plus showFoto na úpravy), ovšem je to aplikace primárně pro KDE a tak lze v jiných prostředích narazit na komplikace, tady v tomto případě Xfce ještě snesitelné.

Zamčeno