nvidia optimus

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
FRTAN09
Příspěvky: 19
Registrován: 02 led 2013, 20:18

nvidia optimus

#1 Příspěvek od FRTAN09 »

ahojte!
mám linux mint 14 cinnamon 64-bit a nefunguje mi bumblebee
hází mi to tuhle hlášku po zadání optirun příkazu:
[ 270.057040] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI0:0. Please

[ 270.057119] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.

zkusil sem tedy příkaz cat /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia a ten mi vyhodil tohle:
Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Option "AutoAddDevices" "false"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device1"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
Option "NoLogo" "true"
Option "UseEDID" "false"
Option "ConnectedMonitor" "DFP"
EndSection
někdo mi poradil ať zkusim zadat lspci |grep nVidia ale nic mi to nevypsalo

jinak pod windowsama funguje bezproblému
můj ntb je lenovo ideapad y570m s grafikou intel hd graphic 3000 a nvidia geforce gt555m

admin

Re: nvidia optimus

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj na našem fóru, v první řadě jsem tento topic přesunul, neb to nepatří do obecných příspěvků, anébrž sem. Je třeba, abys nám sdělil jaký používáš ovladač, z příspěvku to nevyplývá, potom můžeme laborovat dále. :) :)

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: nvidia optimus

#3 Příspěvek od Maky »

Ahoj, sice nepoužívam 64 bit ani skořici, ale pokud instaluješ nový ovladač (zřejmě pro běh efektů potřebuješ 3D) tak instaluj z: Ovládací centrum/software sources/ dodatečné ovladače a tam si vybereš. Já v Maté na Compiz používám ten poslední a jede mi. Ono totiž s ovladači na iNvidii je to bídné. Výrobci odmítají dělat pro všechny linuxy ovladače, takže se musíme spolehnout na VDPAU.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

FRTAN09
Příspěvky: 19
Registrován: 02 led 2013, 20:18

Re: nvidia optimus

#4 Příspěvek od FRTAN09 »

jde mi primárně o to aby šla ta grafika od nvidie, a na to znám pouze bumblebee, pokaždé když jsem nainstaloval dodatečné ovladače tak buďto bez výsledku nebo mi to zku***lo celý prostředí který se hodilo do 2d

admin

Re: nvidia optimus

#5 Příspěvek od admin »

Stále si nám neřekl, jaký máš ovladač... jinak na našem webu je několik návodů na instalaci nVidia ovladačů, např. zde http://www.linux-mint-czech.cz/jak-na-o ... ia-310-19/.

FRTAN09
Příspěvky: 19
Registrován: 02 led 2013, 20:18

Re: nvidia optimus

#6 Příspěvek od FRTAN09 »

vždyť jsem to psal hned v původním textu: Bumblebee

admin

Re: nvidia optimus

#7 Příspěvek od admin »

No, nezlob se na mě, ale Bublebee je aplikace, nikoliv ovladač pro GK nVidia (viz http://bumblebee-project.org/)... čili mluvíme každý o něčem jiném... Chci jen vědět jaký používáš ovladač, zda ten svobodný(defaultní po instalaci) nebo proprietární(nesvobodný - dodávaný výrobcem). Pokud používáš nesvobodný, tak chci vědět jeho verzi.

FRTAN09
Příspěvky: 19
Registrován: 02 led 2013, 20:18

Re: nvidia optimus

#8 Příspěvek od FRTAN09 »

aha tak to jsem ti opravdu nerozuměl :D v tom případě používám svobodný, nic jsem neinstaloval krom bumblebee (kterej samozřehmě neni ovladač :lol: )

admin

Re: nvidia optimus

#9 Příspěvek od admin »

Tak to bude ten problém... bude potřeba nainstalovat proprietární ovladač... např. z odkazu, který jsem uváděl ve včerejším příspěvku. Se svobodným ovladačem to fungovat nebude.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nvidia optimus

#10 Příspěvek od menom »

FRTAN09 píše:aha tak to jsem ti opravdu nerozuměl :D v tom případě používám svobodný, nic jsem neinstaloval krom bumblebee (kterej samozřehmě neni ovladač :lol: )
Mohol by si do terminálu napísať príkaz:

Kód: Vybrat vše

lspci -v
A okopírovať celý odstavec kde sa píše o VGA compatible adapter, nech vidíme bližšie čo tam je.
.

Zamčeno