přepnutí systému do češtiny

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

přepnutí systému do češtiny

#1 Příspěvek od George111 »

Mám Mint 14 Mate a doinstalován balíček mint-meta-cinammon. Obě prostředí v poho fungují. Na zkoušku jsem přepnul systém do angličtiny a za boha to nejde vrátit zpět. viz print screeny.

rady, porady ? díky :)
Přílohy
Screenshot-Language Support.png
Screenshot-Language Support.png (41.97 KiB) Zobrazeno 1988 x
Screenshot-Installed Languages.png
Screenshot-Installed Languages.png (40.33 KiB) Zobrazeno 1988 x
Ubuntu 14.04 LTS 64b

admin

Re: přepnutí systému do češtiny

#2 Příspěvek od admin »

To se mi také stalo... češtinu odinstaluj(odškrtni jí), odhlaš se a znovu přihlaš. Potom jí tím samým způsobem nainstaluj, restartni bednu a měla by se ti ukázat. Ještě je pak potřeba jí aplikovat na celý systém, což provedeš kliknutím na jazykovou podporu a tam na tlačítko uplatnit v rámci celého systému.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: přepnutí systému do češtiny

#3 Příspěvek od Maky »

satapouch píše:To se mi také stalo... češtinu odinstaluj(odškrtni jí), odhlaš se a znovu přihlaš. Potom jí tím samým způsobem nainstaluj, restartni bednu a měla by se ti ukázat. Ještě je pak potřeba jí aplikovat na celý systém, což provedeš kliknutím na jazykovou podporu a tam na tlačítko uplatnit v rámci celého systému.
Se skořicí nemám zkušenosti. Ale všiml jsem si, že po nainstalování systému (Mate) taky čeština nejde nainstalovat. Ale pomohlo nejprve aktualizovat systém a pak teprve nainstalovat češtinu.
Tak snad ti to pomůže.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
George111
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2013, 22:38

Re: přepnutí systému do češtiny

#4 Příspěvek od George111 »

No je to nějaké zapeklité. Oba doporučované postupy jsem zkoušel. Něco už mám na Linuxu nalítáno :) , ale tady jsem asi hrábnul do systému moc hluboko (ještě experimenty s Compizem). Vidím to na reinstall. Nezoufám. S Mintem se teprve seznamuji :)

Zatím díky.
Ubuntu 14.04 LTS 64b

admin

Re: přepnutí systému do češtiny

#5 Příspěvek od admin »

To není na reinstal... prostě se ti čeština musí dostat na první místo nad anglinu... ten postup zaručeně funguje... už jsem to dělal na více kompech, jen je třeba češtinu opravdu odinstalovat a znovu nainstalovat. :)

kamowski

Re: přepnutí systému do češtiny

#6 Příspěvek od kamowski »

jednoducho tú češtinu chyť myšou a pretiahni na prvú pozíciu
malo by to fungovať
Přílohy
18.png
18.png (174.64 KiB) Zobrazeno 1967 x

kamowski

Re: přepnutí systému do češtiny

#7 Příspěvek od kamowski »

to George111
ako si to poriešil?

Zamčeno