stahovač Flareget

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

stahovač Flareget

#1 Příspěvek od Maky »

Nainstaloval jsem si stahovač Flareget ze stránek http://www.linux-mint-czech.cz/stahovac-flareget/, dle návodu. Jenže nějak nefungoval. Instalace proběhla bez problémů. Když jsem jej chtěl podle návodu odstranit tak:

Kód: Vybrat vše

maky@maky-System-Product-Name ~ $ sudo add-apt-repository –remove ppa:upubuntu-com/flareget-i386
[sudo] password for maky: 
Chyba: je potřeba úložiště jako argument
maky@maky-System-Product-Name ~ $
Bohužel jsem pokračoval druhým příkazem a pak třetím. Flareget se odinstaloval.
Před tím jsem měl nainstalovaný Ants, který moje požadavky splňoval. Nyní přestal stahovat - fungovat, viz obrázek - chyba.
Odinstaloval jsem ants, a restartoval firefox a znovu nainstaloval. Stále stejná hláška. Tak jsem odinstaloval celý firefox, odhlásil se a opět nainstaloval. Bezvýsledně.
Může mi někdo poradit, jak to opravit?
Přílohy
Snímek obrazovky-[Aplikace JavaScriptu].png
Snímek obrazovky-[Aplikace JavaScriptu].png (17.67 KiB) Zobrazeno 1661 x
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: stahovač Flareget

#2 Příspěvek od menom »

Tie repository (repozitáre) nájdeš v Zdrojoch softvéru, tam to môžeš vymazať.
Pre správny beh už nainštalovaného programu je jedno či ten repozitár tam máš alebo ho vymažeš.

Keď niečo odinštalovávaš je dobre to robiť cez SYNAPTIC.

Alebo keď už chceš poriadne vymazať program aj s konfiguračnými nastaveniami cez terminál daj príkaz :

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get purge Názov_programu
.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: stahovač Flareget

#3 Příspěvek od Maky »

Ty repozitáře jsem zrušil, čili jsem zrušil fajky. To mne napadlo už taky.

Se synapticem jsem to možná měl taky udělat, ale postupoval jsem podle návodu, tedy jsem ho považoval jako ověřený postup.

Ten příkaz si zapíšu, pro příště dík.

Nyní mi vysvětlete, co se stalo a jak to napravím. Zatím to nemá žádný vliv na běh systému, ani by nemělo být. Nicméně, jsem doinstaloval nový stahovač Download-Helper. Bohužel, se nic neopravilo. Jen okno pro stahování z firefokxu se ukáže a zkouší navázat spojení, které se nikdy nenaváže.
Ale nainstaloval jsem Flash Video Downloader a mohu stahovat, navíc Download-Helper začal taky fungovat, ale Ants nikoliv.
Prozatím mohu využívat tyto dva zmiňované, ale rád bych zprovoznil Ants, ten mi vyhovoval nejvíce. Jednou nastavíš a je to. U těch dvou stále musím zadávat cestu uložení. Ants si vytvořil svou složku a do té to ukládal a taky jsem tam všechno našel.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Ivosh
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2013, 09:21

Re: stahovač Flareget

#4 Příspěvek od Ivosh »

Co se týče odinstalování repozitářů, kopírování příkazu ze stránek nahrazuje dvě pomlčky za jednu dlouhou pomlčku. Před slovem remove je tedy třeba ji smazat a napsat normálně 2x minus.

K problému s flaregetem: co ti nefungovalo? Na plnou integraci s prohlížečem je bohužel třeba placený plugin za 10$, je možnost zažádat o 3-denní trial. Pokud ti firefox nestahuje, zkontroluj v něm plugin npflareget.so, případně ho zruš. Nevím, kde se to ve firefoxu dělá, není to klasické rozšíření, ale plugin jako třeba flash. Pokud to nenajdeš, zkus se podívat do /usr/lib/mozilla/plugins, jestli tam není soubor npflareget.so. Pokud ano, zkus ho smazat a stahování ve firefoxu by se mělo opravit.

Zamčeno