Stránka 1 z 3

šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 21 čer 2015, 22:08
od juhele2014
Bez otálení jdeme na věc. Jako jeden z nezbytných pluginů se jeví adblock https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... lock-plus/ , a po instalaci chodím sem http://adblock.vsevjednom.cz/ , kliknu na Stáhnout a přidat filtr, a je kld. Další je google translator https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... ox/?src=ss , k tomu není co dodat. Pro lepší čitelnost stránek, nebo jak to nazvat, je vhodný plugin Nosquint https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... nt/?src=ss , lze zvolit barvu fontů i pozadí. A aby se to celé plynule pohybovalo, je k dispozici SmoothWheel https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... el/?src=ss Z bezpečnostních pluginů mám dva, ale nejsem si zcela jistý, jestli jsou opravdu k něčemu dobrý - ghostery https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... ry/?src=ss a BetterPrivacy https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... cy/?src=ss A nakonec dva praktické - pro fotografy FxIF https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... if/?src=ss a nedávno jsem objevil Disable hello https://addons.mozilla.org/En-us/firefo ... src=search , asi se to dá naklikat v about:config, ale takto je to pěkně najednou. Tento seznam jsem sepsal proto, že "čerstvý" firefox je bez pluginů jako ... (no něco vás už určitě napadne) :) a budou zde ty odkazy pěkně pohromadě. Samozřejmě - jestli víte o dalších šikovných pluginech, tak se nestyďte a sem s nima ... 8-)

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 02 bře 2016, 20:26
od juhele2014
:arrow: Jelikož sleduji stránku http://distrowatch.com/ a sem tam stahuji různé distribuce, zachtělo se mi (konečně) spolehlivého sw, který ošetří různé stahovací neduhy. Už pár dní používám doplněk do firefoxu DownThemAll! https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... wnthemall/ a jsem s ním spokojen. Dříve klasické stahování iso souboru probíhalo občas s výpadky, a ne vždy s úspěchem. S doplňkem DownThemAll! to funguje velmi slušně, jak to autoři dělají, nevím ... Takže doporučuji. :idea:

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 04 bře 2016, 10:05
od milhouse
Za mě:
ImageZoom - zvětšení obrázků
FireGesture - gestikulace
QR Code Image Generator - pro přenos url na mobil přes čtečku.
TabWheelScroll - posouvání panelů kolečkem
TabMixPlus - po pádu krásně obnoví otevřené taby. Pozor, nutno na začátku správně zvolit "vypnout integrovaného správce"
SaveAsPDF, Screengrab - snad jasné :)

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 06 dub 2016, 23:47
od AnickaT
Tak se taky osmělím napsat svý doplňky Firefoxu:
 • Adblock Plus - dnes již ověřená bezkonkurenční "klasika", aby konečně přestaly otravovat nejrůznější reklamy a marketingy. :-D
  Bookmarks Checker - check for bad links - zkontroluje Vaše záložky ve Firefoxu, zda jsou aktuální a zda fungují správně (nehlásí-li pověstný "Error").
  Link Evaluator - umí kontrolovat hypertextové odkazy na stránce, zda jsou aktuální. :-) Nezbytnost pro webmastery, pokud nemáte nějaký plugin v RS (redakčním systému) WordPressu nebo jiném...
  DownThemAll! - download souboru/ů ze stránky na internetu, přičemž lze nastavit vlastní filtry apod.
  Flagfox - spíše blbostička, ale vidět vlaječku u http adresy webové stránky s jejím umístěním není zase až tak špatný... :-)

  Screengrab (fix version) - Sceenshots! Screenshots! Screenshots! :-) Umí uložit jak screenshot celý stránky, tak jen Vámi určený výřez na stránce a také uloží i pouze viditelnou část webovky. Docela často se hodí... ;-)
  Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... - konfigurovatelný panely ve Firefoxu (třeba místo jediný domovský stránky), kde můžete mít 1500 900 :-D nejrůznějších screenshotů Vašich oblíbených stránek (panely si můžete pojmenovávat, přesouvat, přejmenovávat a smazávat jak chcete). Doplněk totiž umí vyrobit screenshot jakékoli internetové stránky, popřípadě jej ve Vámi zadaném intervalu zaktualizovávat a přidá je do Vámi zvoleného panelu, který již obsahuje screenshoty jiných stránek (předpokládám, že tam nikdo nebude mít jen 1 stránku, to by nemělo smysl). A samozřejmě jednotlivý screenshoty jsou "klikací" a můžete je editovat anebo smazat. Jako bonus pak vidíte na jednotlivých "pidi-stránečkách" (lze nastavit velikost screenshotů) počet kliknutí na danou webovou stránku. Za mě velmi užitečný doplněk pro Firefox. :-)
  EverSync - Sync bookmarks, backup your favorites - pro synchronizaci a zálohu oblíbených stránek na netu, osobně využívám hlavně pro zálohu panelů, jejich obsahu a nastavení výše zmíněného doplňku Speed Dial [FVD].
Další edit:
ColorfulTabs - chcete-li mít obarvené panely Firefoxu :-) Zn.: Omalovánky! :-D
Open Bookmarks in New Tab - otevře Vaše záložky vždy v novém panelu.
WebToPDF - když potřebujete dát do PDFka screenshot celé webové stránky (i té části, co na monitoru právě není vidět). Doplněk umí nejen to, ale také uloží celou stránku jako obrázek, podporuje responsive webpage, vytvoří PDF také z lokální html stránky, na webu přes pravé "myšítko" (tlačítko myši) uvidíte kontextovou nabídku "WebToPDF", čistě lokální běh programu: neodesílá nikam na Internet žádná Vaše data! (respektuje Vaše plné soukromí), podpora pro stránky o velikosti až 5 MB atd.

Velmi praktická inspirace odjinud, za kterou moc děkuji:
YouTube's Annotations No More - zákaz YouTube anotací, což je super! :-)
YouTube's Autoplay No More - zákaz automatického přehrávání na YouTube aneb Must Have! :-D

Problémové doplňky Firefoxu:
Děkuji skrobovi za zjištění, že doplněk Firefoxu I don't care about cookies způsobuje zpomalení Firefoxu (FF v. 46.0).

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 07 dub 2016, 19:34
od juhele2014
:arrow: Hmm, to vypadá dobře, určitě se na některý mrknu...

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 07 dub 2016, 22:30
od skrob
Speed Dial

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 07 dub 2016, 22:35
od AnickaT
Skrobe, tak to je paráda! Klobouk dolů! :-)

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 07 dub 2016, 22:50
od skrob
Díky, pokud má někdo zájem můžu poslat jako základ, stačí to přehrát do profilu ve FF - nápověda - technické informace - otevřít adresář.

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 08 dub 2016, 09:16
od AnickaT
Díky za nabídku Skrobe, klidně pošlete buď na e-mail anebo na SZ. Díky moc.

Prozradíte prosím, jak se Vám podařilo obarvit jednotlivé skupiny záložek? Mě se zatím nepodařilo přijít jak na to... Děkuji.

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

Napsal: 08 dub 2016, 18:54
od skrob
Tak jdu na to a pokusím se to i popsat, ale je to zřejmé - jenom na klikání. Nemohu najít Tvůj email.