error while loading shared libraries

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

error while loading shared libraries

#1 Příspěvek od spermosh »

ahoj all,

udelal jsem asi chybu, klikl jsem v "software source" na "clean residual configuration" (nebo tak nejak, nepamatuji si presne) a od te doby mi nefunguje apt-get:

Kód: Vybrat vše

apt-get: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
ale treba i prikaz "df -i" hodi podobnou hlasku:

Kód: Vybrat vše

/usr/lib/command-not-found: error while loading shared libraries: libexpat.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
vedlejsi efekt je ten, ze se nechce spustit ani Synaptic PM, ani Software Manager, ani Software Sources

background: chtel jsem zkusit nainstalovat z .deb balicku novy VirtualBox a rozhasilo mi to cely system (melo me varovat to, ze neni dostupny v repozitari)

bojim se restartovat PC, aby mi vubec nabehlo a mel jsem na cem dneska pracovat :)

vubec nevim, co s tim, poradi nekdo?
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: error while loading shared libraries

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, dal jsem to taky, předpokládám, že to bylo "Údržba - Odstranit zbytkové nastavení" a vypadá to, že vše funguje OK, co ti vypíše terminál když zadáš:

Kód: Vybrat vše

sudo mintsources
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: error while loading shared libraries

#3 Příspěvek od spermosh »

ufff, tak jsem to vyresil s pomoci kolegy...vznika z toho jedno ponauceni, neklikejte na dane tlacitko, uplne vam rozbije system :D

update: uz nic Allconius, ale diky i tak
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Zamčeno