Grafický editor Zoner Photo Studio a Linux

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kohak
Příspěvky: 42
Registrován: 11 úno 2015, 20:03
Bydliště: Plzeň

Re: Grafický editor gimp

#11 Příspěvek od kohak »

tak tedy pujdu do té ZPS 14 . mně postačuje i desítka ale proč nepolepšit.
jen pokud ji někde v té free verzi najdu? normalně je zatím kolem 1000 Kč .díky
Napiš mejl a já ti to pošlu. Už nevím, kde jsem to stáhnul.
Mint 16.1 Serena Mate 1.16.1 Intel DualCore I7 @ 3.50GHz NVIDIA GeForce 940MX RAM 15914 MB

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor gimp

#12 Příspěvek od Neo75 »

ahoj
díky moc za odkaz. ono není ani tak problém stahnout i zkušební verzi ale problém je že přes wine to jako že jde instalovat ale nejde to nakonec otevřít a hlásí to že instalace programu je poškozená. takže celkem marný. četl jsem někde už nějaké navody jak to jde přes root a že se tam musí pořešit nějaké knihovny a 3D ovladače grafiky. no nějak na mně už moc složité :-(

Uživatelský avatar
kohak
Příspěvky: 42
Registrován: 11 úno 2015, 20:03
Bydliště: Plzeň

pro Neo75 - Zoner 14 cz

#13 Příspěvek od kohak »

Ahoj, když nechceš dát mejla, tak jsem ti ten zoner uložil sem:

https://mega.nz/#!F8ZFGQ7J!Dg-AXjV3PuQK ... ghcllm3EPA

Je tam napsaný návod pro widle, ale v linuxu pod wine je to stejný. Nic dalšího se nemusí instalovat.
Mint 16.1 Serena Mate 1.16.1 Intel DualCore I7 @ 3.50GHz NVIDIA GeForce 940MX RAM 15914 MB

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Grafický editor gimp

#14 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Neo75
Neznáme parametry tvého compu, ani OS. Ten Zoner 14 jede úplně na první našlápnutí, jde asi o to, kolik RAM je k dispozici. Ve wine jede i fotošop, ale to už je vyšší dívčí. Mám LM 17.2 rafaela, xfce, 32bit, kernel 3.19.3. Co přesně máš, zjistíš příkazem inxi -F :idea:

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor gimp

#15 Příspěvek od Neo75 »

zdravím a vážně dík za snahu a ochotu.

Kód: Vybrat vše

CPU~Dual core Pentium CPU E5700 (-MCP-) clocked at Min:1203.000Mhz Max:2003.000Mhz Kernel~3.16.0-38-generic i686 Up~26 min Mem~517.5/1985.0MB HDD~1200.3GB(66.8% used) Procs~146 Client~Shell inxi~1.9.17 
za ten odkaz děkuji a možná by to šlo naistalovat ale pak problém přenest ty dvě složky do složky ZPS 14. nevím proč jen jaksi normálně ve složkach se mi nezobrazuje disk C:/ a tudiž jsem nenašel ani program files ale v jinem programu jsem je našel. ten však není na správu složek takže jsem zkoušel naistalovat jiný souborový manažer _ double comander ale to se zadávé přes terminál a když to tam zadám a dám enter tak to pak chce heslo na správu systému ale vubec to nechce nic napsat ani vložit!?

Uživatelský avatar
kohak
Příspěvky: 42
Registrován: 11 úno 2015, 20:03
Bydliště: Plzeň

Re: Grafický editor gimp

#16 Příspěvek od kohak »

To nakopírování souborů musíš samozřejmě udělat pod rootem. Jsi v linuxu a jinak to nejde. C:/ je z windows v linuxu to leží jinde. Pokud chceš použít doublecommander s právy roota musíš zadat v terminálu sudo doublecmd. Jo a při zadávání hesla není nic vidět dokud nedáš entr. Pak se změní prompt systému a poznáš, že jsi root.
Trvalé přepnutí do roota zadáš su a heslo.
Mint 16.1 Serena Mate 1.16.1 Intel DualCore I7 @ 3.50GHz NVIDIA GeForce 940MX RAM 15914 MB

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Grafický editor gimp

#17 Příspěvek od milhouse »

Nechci do toho moc zasahovat, ale soubory pro Wine se ukládají v domovském adresáři. Je skrytý, nutno zobrazit skryté soubory. Pak je to adresář .wine a zbytek už bude pochopitelné. :)

Jinak PlayOnLinux dělá to, že pro každý program lze použít samostatné Wine. Neb některé programy potřebují jiné verze Wine atd. Na netu jsou návody...
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Neo75
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2015, 10:33

Re: Grafický editor zoner photo studio

#18 Příspěvek od Neo75 »

zdravim
tak po delší době se nám ....teda mému známemu podařilo naistalovat ZPS 17 do mého linuxu a to přes playonlinux kdy musel přijít na jedno specifické nastavení v zavaděči programu. bohužel asi moc neporadím jaké nastavení...sám jsem z toho jelen a i on to dělal víceméně na náhodu. no program jel a jediný problém byl trošku pomalost a taky to že nešly otevřít přihlašovací a registrační okna. prostě je to nevykreslilo, zustaly bíle. takže jsme museli do pc přidat externí grafiku a už to jakž takž jede no ale asi by to chtělo rychlejší procesor i disk.

Luciger
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2015, 18:13

Re: Grafický editor zoner photo studio

#19 Příspěvek od Luciger »

Free Zoner Photo Studio 17 PRO - Free! (100% off) Sale ends in 22 hours 50 mins 8 secs

Kód: Vybrat vše

http://sharewareonsale.com/s/zoner-photo-studio-pro-sale
Registered Linux User #508428

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Grafický editor zoner photo studio

#20 Příspěvek od juhele2014 »

Zoner umí používat pluginy s koncovkou 8bf, jeden takový šikovný je uložen zde http://uloz.to/xe8pow6k/lucisart-7z Jak to funguje? V adresáři Zoneru je adresář Plugins. Sem umístíme stažený soubor, ale je možné vyhledat další, počet není nijak omezen (doufám). Po spuštění programu jdeme do Editor - Efekty - dole Zásuvné moduly - Nastavení - Přidat ... a doskáčem na adresář Plugins, kde jsou uloženy soubory *.8bf. No, a to je celé. Pokud chceme filtr vyzkoušet, sjedeme dolu a klikneme na LucisArt. Míru efektu lze škálovat a vlevo nahoře je i změna stylu. Kliknutím na fajfku filtr aplikujeme. Obrázek Filtry jsou placené i zdarma (vyhledat free 8bf plugin), mezi nejkvalitnější profesionální patří Nik Color Efex Pro 3. ;)

Zamčeno