Firefox neukládá ...

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Pepee
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2015, 21:02

Firefox neukládá ...

#1 Příspěvek od Pepee »

Zdravím všechny.
V poslední době mám problém s tím, že Firefox neukládá nastavení kontroly pravopisu pro Českou republiku.
Neustále se přenastavuje na Angličtinu.
Nevi někdo proč? Dělalo mi to i na předchozí verzi Mintu i na předchozích verzích Firefoxu.
Aktuální verze je 40.0.3. Zkoušel jsem mazat i konfiguráky.
Diky
Linux Mint 18.3/19 Cinamon 64-bit / AMD- Phenome II x6 / 8GB Ram / AMD R9 280X/nvidia GTX660

Uživatelský avatar
theseuszn
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2015, 08:11

Re: Firefox neukládá ...

#2 Příspěvek od theseuszn »

U mě totéž. Od poslední aktualizace FF na v.41.0 mám taktéž s češtinou amen. Balíčky lokalizace pro cz jsou (41.0 build3), při volbě ve FF mám nastaveno taky jako první a celkový obsah nastavení je pořád v eng. Kompletní renovace nepomáhá, jakmile se aktualizuje FF, tak konec. Jinak angličtina je proti cz lokalizaci skoro jednou tak velká (cz=686kb, eng=1145kb), to před tím nebejval takovej rozdíl. To je poprvé, co tenhle jev vidím.
__________________________________________________________________________________________
LM 17.2, 64bit Cinnamon
AMD X4 750K Quad Core Processor/ 8 GB RAM/ Gigabyte F2A85XM-HD3/ GeForce GT 740
Naposledy upravil(a) theseuszn dne 25 zář 2015, 11:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
theseuszn
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2015, 08:11

Re: Firefox neukládá ...

#3 Příspěvek od theseuszn »

Pepee píše:Zdravím všechny.
V poslední době mám problém s tím, že Firefox neukládá nastavení kontroly pravopisu pro Českou republiku.
Neustále se přenastavuje na Angličtinu.
Nevi někdo proč? Dělalo mi to i na předchozí verzi Mintu i na předchozích verzích Firefoxu.
Aktuální verze je 40.0.3. Zkoušel jsem mazat i konfiguráky.
Diky
-------------------
Tak zatím se mi nic nepodařilo vymyslet, tak sem nahodil čistej system, nedělal sem žádný upgrady, jen aktualizace a už to drží. No je to sice slabá "záplata", ale prozatím aspoň něco...

Pepee
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2015, 21:02

Re: Firefox neukládá ...

#4 Příspěvek od Pepee »

Celej systém se mi právě nahazovat moc nechce. To už raději přetrpím s angličtinou nebo jiným prohlížečem.
Ale je to záhada. Už jsem toho tolik vyzkoušel a nic nezabralo
Linux Mint 18.3/19 Cinamon 64-bit / AMD- Phenome II x6 / 8GB Ram / AMD R9 280X/nvidia GTX660

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Firefox neukládá ...

#5 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si vyskusat EN jazyk odstranit celkovo zo systemu,

nechat si tam len CZ.


.
.

Zamčeno