Google fotky a synchronizacia

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Google fotky a synchronizacia

#1 Příspěvek od bambulko »

ahojte
viete mi poradit? existuje nieco na synchro medzi PC a Google fotkami? hlavne sa mi jedna, ze by som si chcel urobit konecne poriadok vo fotkach ;)

picasaweb je uplne na prd. to co zmenim tu vo fotkach neviediet a opacne. zase google... 3 aplikacie, ktore akoze robia to iste, ale kazda po svojom a zle ;)
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google fotky a synchronizacia

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pořádek ve fotkách ? Víš co je to protimluv? :mrgreen: To nejde, to je práce pro génia. Já mám na 1TB disku adresář foto a tam jsou další - vždy datum + místo, kde sem fotil, a tam ty fotky přesunu. Ehmm, nepokouším se v tom cokoliv hledat, je to pouze úložna ... Pár snímků mám na Panoramiu, k dnešku na to čučlo nějakých cca 120 000 lidí, to docela jde.

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#3 Příspěvek od bambulko »

:-D tiež si myslím, ale aspoň pomazať hlúposti
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

kamowski

Re: Google fotky a synchronizacia

#4 Příspěvek od kamowski »

gthumb nájdeš v Menu - Grafika,
funkcia Súbor - Import z Picasa web albumu
gthumb je nedocenený silný nástroj na správu fotografii
okrem klasických činností so súbormi a adresármi (copy, move, delete, ...) umožňuje vytváranie katalógov (knihovne, katalógy, ...), pridávanie tagov, poznámok a tým uľahčuje vyhľadávanie a zobrazovanie

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#5 Příspěvek od bambulko »

A vie to aj export na Picasa? Akože keď si to upracem....

Odoslané z GT-I9300 pomocou Tapatalku
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

kamowski

Re: Google fotky a synchronizacia

#6 Příspěvek od kamowski »

bambulko, ty si robíš srandu?
gthumb máš v základnej inštalácii mintu, tak si ho spusti a vyskúšaj
a poprípade sám sem napíš svoje skúsenosti, postrehy, ... s importom z picasa a exportom späť

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#7 Příspěvek od bambulko »

Kód: Vybrat vše

Could not perform the operation
The specified location is not supported
takto reaguje gThumb ked vyberiem album a import nastavim do ~/Pictures alebo ~/Pictures/akykolvek adresar ;)

a...keby sa mi to nahodou podarilo nejak naimportovat... daju sa tie fotky vobec na Google zmazat? akosi nerozumiem Fotky, Picassa,... nieco sa niekde da, nieco nie....
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google fotky a synchronizacia

#8 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Funguje to - právě sem se vrátil (z venkova) :roll: a exportuji přes gThumb fotky (cr2) z SD karty na externí hardisk do předem připraveného adresáře. Takže OK, zvládá to i jednoduchou editaci, ven do sítě nic neukládám, pouze vystavuji hotové produkty (fotky) na Panoramiu. Zde v linuxu jsou k dispozici editory např. Darktable nebo Rawstudio, ale úpravy dělám jen! na velký plechovce, na notebuku se fotky nedělaj, to je zločin proti lidskosti ... :roll: (TN displej není na editaci snímků vhodný) S úspechem používám monitor LG ips 235p, http://www.lg.com/cz/monitory/lg-IPS235P-ips-monitory , bohužel, dnes již není běžně k mání, ale IPS monitory jsou lehce dostupné a kdo to myslí s fotkama "vážně", tak volba je celkem jasná ...

bambulko
Příspěvky: 190
Registrován: 11 čer 2013, 14:38

Re: Google fotky a synchronizacia

#9 Příspěvek od bambulko »

ja ked si vyberiem 1 album, poviem ze ho chcem importovat, vyberiem si adresar kam to importovat, padne mi to s chybou (dal som to do ~/Downloads/Google:
Could not perform the operation
The specified location is not supported
Linux Mint 17.3 64-bit, KDE

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google fotky a synchronizacia

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Mě to jede - vytvořil sem adresář Google ve Stažené. a fotky se tam z Nikona 8100 kopírujou přes import. Systém je:

Kód: Vybrat vše

jouda@jouda-pc ~ $ inxi -F
System:    Host: jouda-pc Kernel: 3.19.0-32-generic x86_64 (64 bit) Desktop: MATE 1.12.0
           Distro: Linux Mint 17.3 Rosa
Gthumb je verze 3.2.7. Ta chybová hláška je divná, takže v Mate to funguje, za chvilku to zkusím v KDE. Moment - bambulko, teď to znova čtu a už tě asi chápu. :) Ty to importuješ odněkut z tramtárie, ze sítě, přes gThumb k sobě do kompu - a nejde to. Je to tak :?:

Zamčeno