WM10 a cloud

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

WM10 a cloud

#1 Příspěvek od kamowski »

ahoj,
na google drive tu bola app grive ale google zmenil API, takže ....
ale urobili app overgrive, ktorá je ale platená,
je to len pár peňazí ale po tomto kroku (a nie len po tomto) myslím, že nikdy nevieš, kedy čo zase zmenia
pre one drive, ak dobre viem, musíš mať účet u m$ a integrovať to do linuxu je tiež bieda
našiel som jednu stránku, ktorá odkazuje na ešte funkčný download (mnohé linky sú mŕtve), ale nakoľko nemám m$ účet, neviem to otestovať
pozeral som to prepojenie LO/google disk, hm, chce to trpezlivosť :)
---
pre tých, ktorí nevyužívajú google alebo m$ online aplikácie na vytváranie, úpravu, ... dokumentov ale len to úložisko,
možno by mali prehodnotiť možnosti tohoto riešenia a skúsiť iného poskytovateľa cloudových služieb
ja som svoje súbory preniesol inam a nemám takéto (doslova) hlúpe problémy, pripájam sa odkiaľkoľvek, kedykoľvek, z akéhokoľvek OS
napr. na zdieľanie kalendárov ale tak isto tam viem vytvoriť priečinok, ktorý v LO zadám v časti Cesty pre ...., no čo len chcem :)

kamowski

Re: Instalace Libre Office 5.1

#2 Příspěvek od kamowski »

takže si rozumieme :)
grive, overgrive, cloud, ... , akoby moje pero (klávesnicu) viedla tvoja myseľ :D
no a teraz už len odstrihnúť pupočnú šnúru od google a dáta si preniesť k inému poskytovateľovi, ktorý nebude robiť drahoty a nebude sa pred výťahom do 1234 poschodia pýtať, aký máš OS
ja som to spravil dávno a nemám takéto, ako hovorím, hlúpe problémy
pošta a kalendár áno, dáta nie, jednoduché
tie všelijaké služby sú síce zaujímavé ale hneď vieme, že niekto musí dokazovať opodstatnenosť svojej veledôležitej funkcie ...
zmenia sa podmienky, zruší sa služba, zlúčia sa služby, zmenia API, .... a my čumíme jak teľce, že "A co fčul?"
napr. koniec picasa, že? nie tak dávno sme tu riešili správu obrázkov a export/import na/z picasa, teraz sú všetky riešenia pasé a môžeme čakať, kedy a či autori zapracujú zmeny do svojich produktov :roll:
ak to mega nefunguje na wm10, skús dropbox, je tam niekoľko odkazov na app, a napíš prosím, ako si s nimi pochodila, iste sa info niekomu bude hodiť

Zamčeno