Rozbité balíčky/repozitáře

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Mates
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2012, 02:09

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#11 Příspěvek od Mates »

Kód: Vybrat vše

Řeším závislosti...                   
Unable to resolve dependencies for the upgrade: no solution found.
Nemohu vyřešit závislosti, zkuste parametr --full-resolver.
No a full resolver nabídne odstranění cca 80 balíků a nechání 4 jiných s nesplněnými závislostmi (např. Skype).

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#12 Příspěvek od ulo »

Prosím tě zkus ještě toto, jestli nemáš náhodou v systému nenakonfigurované balíčky:

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg --audit
A pokud se nějaké vyskytnou, tak je zkus opravit takto:

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg --configure jmeno_balicku
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Mates
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2012, 02:09

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#13 Příspěvek od Mates »

Vypíše mi to jen ten jeden který jsem se pokoušel instalovat a ten když zkusím nechat zkonfigurovat tak to dopadne stejně jako při jeho instalaci:

Kód: Vybrat vše

dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku waking-mars:i386:
 waking-mars:i386 závisí na libsdl1.2debian (>= 1.2.10-1); avšak:
  Balík libsdl1.2debian:i386 není nainstalován.
 waking-mars:i386 závisí na libvorbisfile3 (>= 1.1.2); avšak:
  Balík libvorbisfile3:i386 není nainstalován.
dpkg: chyba při zpracovávání waking-mars:i386 (--configure):
 problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované
Při zpracování nastaly chyby:
 waking-mars:i386
Napadá mě jedině že by se od doby poslední instalace konkrétně pro tenhle balíček změnili závislosti, ale to mi přijde nepravděpodobný, ještě před týdnem jsem ho nainstaloval bez problémů.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#14 Příspěvek od ulo »

Zkoušel jsi už instalovat ty balíčky, co tam píše?
Tyto:
libsdl1.2debian
libvorbisfile3

Oba jsou v repo Ubuntu, tak snad máš zdroje pro Ubuntu (/etc/apt/sources.list.d/ubuntu.list). Kdybys nevěděl, jak si je případně přidat, tak sem napiš a přidáme je.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Mates
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2012, 02:09

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#15 Příspěvek od Mates »

Při pokusu o instalaci zmíněných balíčků dostanu tohle:

Kód: Vybrat vše

libsdl1.2debian je již nejnovější verze.
a stejně tak pro libvorbisfile3, ty tam tedy evidentně jsou, ale jemu jde pravděpodobně o tytéž balíčky s :i386 na konci, ty při pokusu o instalaci vyhazují opět hlášky typu

Kód: Vybrat vše

libsdl1.2debian:i386 : Závisí na: libcaca0:i386 (>= 0.99.beta17-1) ale nebude se instalovat
a to se prohlubuje s každým takovým balíčkem stále dál na více a více balíčků, repozitáře Ubuntu mi prvně přidat nenapadlo, tak jsem je nyní přidal (využil jsem generátor na http://repogen.simplylinux.ch/) ale problém trvá, stále stejné problémy se závislostmi a jakákoliv "force" akce mi chce odinstalovat přes 100 různých potřebných balíčků, jako např. audacity, brasero, caja, compiz, mate-desktop... :(

Mates
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2012, 02:09

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#16 Příspěvek od Mates »

Tak jsem hledal, až jsem našel :) můj hlavní problém byl, že z novějších repozitářů se nainstalovali novější verze spousty různých balíčků, a ty následně způsobovaly komplikace se závislostmi těm starším, no a po odstranění repozitářů tam samozřejmě nainstalované verze balíčků zůstávají, pokud se repozitáře neodstraní nějak chytřeji než pouhým smazáním, např. pomocí ppa-purge (který nejprve odstraní všechny balíčky z odstraňovaného repozitáře a až následně smaže odkaz na daný repozitář). Povedlo se mi ale po delším hledání najít tenhle šikovný skript

Kód: Vybrat vše

https://code.google.com/p/apt-downgrade/source/browse/apt-downgrade.py
který dělá přesně to, co jsem potřeboval - projde všechny nainstalované balíčky a degraduje je na verze, které jsou dostupné v tu chvíli používaných repozitářích (případně je smaže, pokud tam nejsou vůbec). Degradoval kolem 150 různých balíčků a od té doby už jde nainstalovat vše co dřív, naprosto bez problémů. :D

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Rozbité balíčky/repozitáře

#17 Příspěvek od ulo »

Výborně, dobrý tip na ten script :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno