Aktualizacia Google Chrome a vadne ppa? [vyřeš. Chromium]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#11 Příspěvek od menom »

.

Aby ta to nemylilo Zdroje softveru (repozitare, alebo odkazy na repozitare) byvali ulozene v /etc/apt/sources.list

a dnes uz aj v /etc/apt/sources.list.d

Ci stahujes aktualizacie alebo instalujes cez Centrum softveru Synaptic alebo Terminal - vsetky tieto programy

pouzivaju vyssie zmienene miesta, kde su tie zdroje softu v skutocnosti ulozene.


.
.

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#12 Příspěvek od broukal »

No sak prave naistalovane veci cez synaptic ci spravcu softveru su ulozne v tych zoznamoch ktore spominas a tym padom je jasne ze dane ppa ktore mi robylo problemy a nenachadzalo sa v tych listoch ale v dalsich zdrojoch softveru je nadbytocne a bolo do systemu pridane zjavne omylom....
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#13 Příspěvek od menom »

.

Ak si mal 2 zdroje softu v operacnom systeme pre Chrome, tak nemam co dodat.

Ze nevyhadzuje tu chybu, to je nasledok zakazania toho zdroja.

V pripade ze niekto ma len 1 zdroj softveru pre Chrome tak zakazanim zdroja chyba zmizne, ale
nedostane dalsie aktualizacie.

Odstranenie tohto neduhu je mozne ako som navrhoval
ten problematicky zdroj softu, otvorit v editore a upravit tak ze tam dopises medzi deb a http

Kód: Vybrat vše

[arch=amd64]
Uz je to potvrdene:

http://linuxos.sk/spravy/detail/ako-vyr ... -to-fetch/

.
.

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#14 Příspěvek od broukal »

Menom dik za info, je to trosku matuce kedze mam chrome instalovane cez synaptic ale zaroven mam v ostatnych zdrojoch dane ppa. Nakoniec som dal na tvoju radu a upravyl som dany zoznam. Pouzil som z tvojho odkazu zdroj v anglictine kde je to jednoducho popisane. Konkretne tento odkaz
http://www.omgubuntu.co.uk/2016/03/fix- ... ror-ubuntu.
Osobne som nepouzil terminal ale gnome commander ktory som zapol ako root a takto aj editacia rovno prechadza ako root a ctrl c + ctrl v a vybavene... ;) Potom som upravene ppa znovu zapol aktualizoval cache a vyskusal znovu vyhladat aktualizacie a ziadna chyba sa uz neobjavila. Uvidim ked sa mi objavy aktualizacia na chrome skusim danu ppa vypnut a urobit obnovenie aktualizacie a ked sa obajvy tak je dane ppa zbytocne a ked sa strati je potrebne... ;)
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#15 Příspěvek od Andreas »

Ahoj..
přidám jen poznámku..

ppa přestalo fungovat po aktualizaci z verze 48 na verzi 49. Chyba není v Linux mintu, ale na straně chromu! Upravil jsem to podle menona sice to už nehlásí vadné ppa, ale uvidím jestli budou chodit aktualizace.. Zkoušel jsem to prvně opravit pomocí instalátoru z oficiálních stránek google chrome, ale ppa se neopravilo.. Bylo by škoda, kdyby chrome házelo klacky pod nohy linuxu! Ale co alternativy existují, tak to nebudeme když tak lámat přes koleno, ne..? ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linux mint 17.3 mate x64

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#16 Příspěvek od broukal »

Uzas dnes rano zapnet pocitac a hned na mna vyskocila ta ista hlaska, subor google-chrome.list zas v povodnom stave. Je to normalne ze sa vrati do povodneho stavu ci len neaky skrat?...
Tak nakoniec som asi ja spravyl chybu neurobyl som posledny krok sudo apt-get update a zmeny sa asi neulozili uvidim co to povie zajtra...

Andreas
Bylo by škoda, kdyby chrome házelo klacky pod nohy linuxu! Ale co alternativy existují, tak to nebudeme když tak lámat přes koleno, ne..? ;)
Presne tak uz ma stiahnuty a naistalovany superbird browser ak chrome zlyha, sak je to na jeho engine... :D Osobne ho len koli facebooku pouzivam tam moze sledovat iba seba sameho cez cookie... :D
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Kebab

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#17 Příspěvek od Kebab »

V komunitě
Naposledy upravil(a) Kebab dne 13 čer 2016, 22:58, celkem upraveno 1 x.

jirkasirka
Příspěvky: 85
Registrován: 14 úno 2014, 22:36

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#18 Příspěvek od jirkasirka »

Kebabe ten tvuj prispevek je peknej maglajz
je to trosku zmateny, to jak to pises,
ale taky bych pouzival Chromium a ne Chrome.
Zbytek je o tom jak moc se chce uzivatel naucit pracovat ve svem operacnim systemu a rozumet tomu
jak funguje, a to je kazdeho vec. Nemusi znat skoro nic, jen kliknout na ikonu treba prohlizece Chrome a surfovat. proc ne :D Bezpecnost je primoumerna znalostem pouzivani operacniho systemu, at uz pouzivas jakejkoliv OS

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#19 Příspěvek od broukal »

Kebab ako povedal by som ze vela myslienok a malo textu je to dost skomolene ale co to sa z toho dalo vydedukovat... :)

Ked nic ine aspon sa zbavym chrome a osatnem iba na chromiume aj ked ani ten neni zarukou neakej bezpecnosti, sak neni davno ked sa zistilo ze mal implicitne zapnuty mikrofon... Za bezpecne moze clovek povazovat iba to co si sam preveryl, to znamena radok po riadku cely zdrojovy kod.

Ja som presiel z win na linux iba z jedne zakladnej veci pod win sustavne blikal disk a nedalo sa dopatrat co to roby preco to roby a aky to ma ucel kdezto pod linuxom staci par otvorenych trerminalov z beziacimi procesmi nethog, iosys a htop a kontrola systemu v zakladnej miere je zabezpecena.

Co sa tyka internetovej bezpecnosti tu si nerobym absolutne ziadne nadeje ze by linux bol dokonale zabezpeceny, staci si spomenut na kauzu nakupu spionaznych softverov a jedna z moznosti bolo sledovanie linux systemov aj tie maju diery ktore sa tahaju od ich vzniku a na ktore sa zatial neprislo neviem presne ten termin ako sa to vola, staci si spomenut asi rok dozadu chyba shellu cez ktoru sa dal napadnut akykolvek linuxovy system a isto ich bude viac... Keby riesim bezpecnost urcite nepouzijem stolny pocitac ale mobil niekde zo zalozne bez sim karty alebo ked zo sim tak od neakeho bezdomovca, zasadne iba verejne wifi pripojenie a pouzivat tor siet na mobile a po odpojeni internetu komplet vypnutie a vybratie baterky a uschova mobilu do medennej schranky.

A este som zabudol jednu podstatnu vec, google chrome sa nachadza v repozitaroch...

A linux berem ako nahradu za windows na bezne surfovanie pozeranie filmov a tak podobne... ;)
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Kebab

Re: Chyba aktualizacie google chrome., vadne ppa?

#20 Příspěvek od Kebab »

Pokud
Naposledy upravil(a) Kebab dne 13 čer 2016, 22:59, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno