článek o PixelSwapper

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

článek o PixelSwapper

#1 Příspěvek od Maky »

Pánové, začetl jsem se do http://www.linux-mint-czech.cz/pixelswa ... a-obrazku/ a asi něco takového jednoduchého jsem hledal. Bohužel v ropozitářích, jak píše autor Satapouch, není. I dole v diskuzi to píší. Taktéž na netu jsem ho nikde nenašel, domovská stránka nabízí jen exe. Buď pisatel se spletl, nebo neví o čem psal. Není někde opravdu někde k mání? Opravdu něco jednoduchého hledám. Hlavně na ořez a vkládání textu, popřípadě, šipek, atd..
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: článek o PixelSwapper

#2 Příspěvek od admin »

Maky, buď v klidu, autor zatím ještě ví o čem píše...... Došlo jen k malému nedorozumění vlivem časového presu (psal jsem to narychlo). Pro instalaci je nutné mít nainstalován balík Centrum softwaru pro Ubuntu, kde se tento proprietární program nachází. V článku je to již opraveno i s odkazem na tutoriál pro instalaci balíku Centrum softwaru pro Ubuntu. Já se omlouvám za unáhlenou informaci... :) :)

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: článek o PixelSwapper

#3 Příspěvek od Maky »

Děkuji moc, omlouvám se za hrubší dotaz. Ovšem stránky odkazu jsou v AJ a pro nezasvěcence Linuxu nic neříkající. Navíc po instalaci

Kód: Vybrat vše

apt-get install software-center
, která proběhla v pořádku, synaptic ani centrum nezná. Nakonec jsem ho našel v OVLÁDACÍM CENTRUM, ale po kliknutí se nic nestalo, jen v liště ikona, spouštím ubuntu software centrum.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: článek o PixelSwapper

#4 Příspěvek od admin »

Google překladač a to se dá pochopit nee?? :) :)

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: článek o PixelSwapper

#5 Příspěvek od Maky »

to máš pravdu, ale s tím, že po kliknutí se nic neděje, to mi nejde do hlavy. Dal jsem právě aktualizace, tak možná se něco aktualizuje a snad to pak spustím.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: článek o PixelSwapper

#6 Příspěvek od Maky »

takže nic, ani po aktualizacích. Jen se objevila nová ikonka pro Software update v centrumu. Takže jsem na ní klikl a píše to, že čeká, až se pyton zavře. Po cca 5 min mi došla trpělivost a stopl jsem to. A naskočilo, že aktualizace neproběhli celé a le jestli chci, tak mohu nainstalovat právě stažené aktualizace.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: článek o PixelSwapper

#7 Příspěvek od Maky »

tak asi jsem debil, protože to nechápu. Prostě v synapticu PixelSwapper nenajdu. Podle překladače v gogle
v pořádku, takže musíte nejprve nainstalovat software-centrum
Tohle jsem udělal
spusťte jej přes terminál

Tip: typ software-center



uvidíte kód a kde se vám problém



1.

přejmenovat LinuxMint.py na linuxmint.py (jen malé)
spustil jsem terminál a tohle vypadlo. Fakt nevím, co mám dělat.
maky@maky-System-Product-Name ~ $ type software-center
software-center je /usr/bin/software-center
maky@maky-System-Product-Name ~ $ software-center
ERROR:root:DebFileApplication import
Traceback (most recent call last):
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/__init__.py", line 4, in <module>
from debfile import DebFileApplication, DebFileOpenError
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/debfile.py", line 25, in <module>
from softwarecenter.db.application import Application, AppDetails
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/application.py", line 27, in <module>
import softwarecenter.distro
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 197, in <module>
distro_instance = _get_distro()
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 172, in _get_distro
module = __import__(distro_module_name, globals(), locals(), [], -1)
ImportError: No module named linuxmint
Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/software-center", line 128, in <module>
from softwarecenter.ui.gtk3.app import SoftwareCenterAppGtk3
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/app.py", line 53, in <module>
from softwarecenter.db.application import Application
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/db/application.py", line 27, in <module>
import softwarecenter.distro
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 197, in <module>
distro_instance = _get_distro()
File "/usr/share/software-center/softwarecenter/distro/__init__.py", line 172, in _get_distro
module = __import__(distro_module_name, globals(), locals(), [], -1)
ImportError: No module named linuxmint
maky@maky-System-Product-Name ~ $
Můžeš mi sem prosím pisnout pro mne detailní postup, jak pro debila.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Zamčeno