LM 17.3 - nejde spustit Firefox [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
PedroS
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2016, 10:21

LM 17.3 - nejde spustit Firefox [vyřešeno]

#1 Příspěvek od PedroS »

Po čisté instalaci LM 17.3 Cinnamon 32-bit (MD5 hash - 6e7f7e03500747c6c3bfece2c9c8394f) se mi nespouští Firefox. Na chvíli se jen změní kurzor, ale okno prohlížeče se nezobrazí. Zkoušel jsem Firefox, včetně čestiny odebrat přes správce softwaru a nainstalovat znovu, ale nepomohlo to. Nainstaloval jsem Chromium a to funguje v pořádku. Internet funguje normálně. Aktualizace jsem po instalaci LM všechny stáhnul. Četl jsem, že vyšla nová verze Firefoxu 45. Je již obsažený v této distribuci?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#2 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si vyskusat spustit firefox tak, ze spustis Terminal a zadas prikaz

Kód: Vybrat vše

firefox
Potom to sem kopirovat aj s tym co napise ...

Verzia 45 sa stahuje v ramci aktualizacii.

Ale zalezi jako to mas instalovane .

.
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Co tahle volba? https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/

Funguje to?

PedroS
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2016, 10:21

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#4 Příspěvek od PedroS »

Díky za info, otestuji to a dám vědět. Zatím jsem narazil na jedno možné řešení problému zde:
http://stackoverflow.com/questions/3188 ... linux-mint

Jelikož jsem po instalaci LM měnil ve Správci softwaru nastavení zdrojových serverů, dal jsem pak Update, ale nenechal jsem tento update doběhnout do konce (kvůli dobíhajícímu limitu pro stahování dat přes tablet, pomocí kterého jsem to instaloval), tak možná tady vznikl problém. Zkusím provést očistu a aktualizaci pomocí funkcí uvedených v tom odkazu a uvidím, možná to pomůže:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get clean
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
Předtím ještě spustím Firefox z terminálu, abych zjistil podle chybového hlášení příčinu, proč se nechce spustit.

kamowski

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#5 Příspěvek od kamowski »

je to dávno,
jednu zimu k nám prišli priatelia na Š110
ostali niekoľko dní a pri odchode auto nenaštartovalo
o nič nejde, boli sme tam piati, majiteľ sadol za volant a my štyria sme auto roztláčali, roztláčali, .... no, jazyk ako kravata, až pod opasok a auto ani prd, no proste nič
chodili sme okolo neho a dumali, hľadali, skúšali, toto, hento, oné, .... a stále nič
v zúfalstve som pozrel na spínaciu skrinku a kľúč nebol zapnutý !!!!!!!
...zapnem ho až keď naskočí či nie? ....
malý nepodstatný detail
no nezabiješ ho? :roll: :lol:
---
za jeden deň bolo toto vlákno otvorené takmer 40x, kto vie, koľko ľudí si nad tým lámalo hlavu v snahe pomôcť ti a ty dnes dopíšeš, že "jáj, a len tak mimochodom, prerušil som aktualizáciu"
malý nepodstatný detail
no nezabiješ ho? :roll: :lol:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: To je v poho, linuxáci jsou taky jen lidi ... :mrgreen:

PedroS
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2016, 10:21

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#7 Příspěvek od PedroS »

Koukám, že jste tu veselá parta :) No, spustil jsem Firefox z terminálu a napsalo mi to mimo jiné toto:
Nemohu vytvořit adresář klávesových zkratek gnome '/home/uzivatel/.gnome2/accels': Operace zamítnuta
Takže bylo zřejmé, že problém je v přístupových právech do složky .gnome2, což jsem vyřešil takto:

Kód: Vybrat vše

sudo chown uzivatel .gnome2
Našel jsem to na této stránce https://linuxnorth.wordpress.com/2014/0 ... ux-mint-17
Akorát je mi divné, že tato chyba vznikla po čisté instalaci LM a že ji nikdo jiný zatím nereportoval. Přece jen je Firefox hlavním prohlížečem a v podstatě nejpoužívanějším programem v tomto systému.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox

#8 Příspěvek od menom »

.

Ano je to divne, ale je zrejme ze si skusenejsi uzivatel, ked si to vyriesil a funguje to.

Viac uzivatelov asi pouziva 64-bit system.

Mohlo by sa zdat, ze neexistuju rozdiely medzi 32-bit a 64-bit systemami vo fungovani,
ale tiez mam jeden dovod preco "uz" pouzivam 64-bit.

Totiz 32-bit LM s xfce mi korektne nevedel odpojit externy disk,
ostaval viset tumblerd ktory som musel zabit v Terminali
az potom sa dal odpojit usb externy disk.

:lol:
.

PedroS
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2016, 10:21

Re: LM 17.3 - nejde spustit Firefox [vyřešeno]

#9 Příspěvek od PedroS »

No, s Linuxem se seznamuji asi rok. Odborník jsem spíše na Windows. A protože mě odrazovaly problémy se spouštěním některých programů ve Win x64, včetně problémů s ovladači, tak jsem zatím volil i Linux 32-bit. Ale brzy jsem zjistil, že 64-bitová verze Linuxu má lepší SW podporu a možná je dnes i vyladěnější. Takže příště již půjdu do 64-bitů 8-)

Zamčeno