Výchozí aplikace

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Výchozí aplikace

#11 Příspěvek od ulo »

Máš nainstalováno vše, co by mělo být potřeba. Otázka tedy je, proč ti to nejde odinstalovat...
A co ti to napíše, když chceš jen updatovat:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
Vše proběhne v pořádku?
Další věc mě napadla, informuje to tam něco o podržených balíčcích. Máš nějaké "podržené"? Zjistí se v Synapticu nebo tímto příkazem:

Kód: Vybrat vše

dpkg --get-selections |grep hold
Poslední věc mě napadá, zkusit odinstalovat všechny OpenJDK (máš nainstalovány dvě verze - 6 a 7) a co tam napíše:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get remove openjdk*
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Janez
Příspěvky: 39
Registrován: 20 led 2013, 22:45

Re: Výchozí aplikace

#12 Příspěvek od Janez »

Tak Remove pomohl, javu jsem odinstaloval, restartoval a znovu nainstaloval bez problému. Ale v seznamu spouštěcích aplikací pořád není:( I když, zjišťuji, že by to mohla být nějaká chyba v systému, protože na notebooku mi to samé dělá s wine...
Linux Mint 16 Cinnamon
Lenovo ThinkPad Edge E330 (Pentium B970 Sandy Bridge, Intel HD Graphics, 8GB RAM)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Výchozí aplikace

#13 Příspěvek od KOLEGA »

Podařilo se mi problém vyřešit! Mám Ubuntu Tweak --> Admins --> Správce typů souborů

Odškrtnout "Zobrazit pouze typy souborů s asociovanými programy", kategorie "Vše" a zde najít "Archiv Java", tlačítko "upravit" a pak případně tlačítko "Přidat", pokud nemáme v seznamu nějaké Java JDK (typicky OpenJDK Java 7 Runtime), to zvolíme a je to!
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno