Tvorba DVD

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
fox
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2013, 13:32

Tvorba DVD

#1 Příspěvek od fox »

zdravim vsechny

jsem linuxem nepolibeny jedinec, zkousim to jak se da
mel bych jeden dotaz
chtel bych si udelat vlastni DVD
hledam program ktery umi zpravovat jednotlive obrazky a filmy na jedne casove ose a umi udelat komplet DVD menu
nejak se mi nepodarilo najit nic co by toto splnovalo

trapim se s linuxmint 14 nadia

dekuji za odpovedi


fox
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2013, 13:32

Re: Tvorba DVD

#3 Příspěvek od fox »

cetl jsem cetl, i se mi podarilo nainstalovat Devede ale nejak tam nikde nevidim jak pridat obrazek, myslim tim soubor s koncovkou treba jpg, tif, apod, videa jdou ale obrazky, to mi nak nejde, kdykoliv se pokusim pridat obrazek zarve to na me ze to neni video a konec

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Tvorba DVD

#4 Příspěvek od KOLEGA »

myslíš jakoo fotoprezentace? OPENshot je příkladem os pro úpravy videa
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

fox
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2013, 13:32

Re: Tvorba DVD

#5 Příspěvek od fox »

KOLEGA píše:myslíš jakoo fotoprezentace? OPENshot je příkladem os pro úpravy videa
ne myslim to tak, ze mam spoustu fotek a nejaky videa tohle vsechno potrebuju dostat na to dvd , udelat menu , tak aby to slo prehrat v DVD prehravaci, proste udelat z toho klasicky DVD

admin

Re: Tvorba DVD

#6 Příspěvek od admin »

No toto samozřejmě DeVeDe umí, jen je třeba se krapátko snažit a něco si o práci s ním vyhledat a nastudovat.

fox
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2013, 13:32

Re: Tvorba DVD

#7 Příspěvek od fox »

satapouch píše:No toto samozřejmě DeVeDe umí, jen je třeba se krapátko snažit a něco si o práci s ním vyhledat a nastudovat.
vim ze umi menu, vim ze umi pracovat s videem, ale nenasel sem jak tam dostat fotku

jinak jako rada je to dobry,

kdybys vedel jak na to a napsal sem 2 radky uz bylo po problemu, misto toho se tu dohadujem kdo a jak co studuje

admin

Re: Tvorba DVD

#8 Příspěvek od admin »

A proč bych ti to měl hledat já? Já s tím programem nepracuji a DVD nevytvářím, tak mi řekni jediný důvod proč si to nemůžeš vyhledat sám? Tvuj dotaz zněl, abychom Ti doporučili program, to jsme učinili.

fox
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2013, 13:32

Re: Tvorba DVD

#9 Příspěvek od fox »

Pises ze memu dotazu odpovida devede , a ja jsem odpovedel ze se nedomnivam ze to je pravda, ty me presvedcujes ze ano tal by asi bylo dobre mit nejaky argument ze se mylim a ze tebou doporuceny program skutecne tuto funkci ma, nic vic

admin

Re: Tvorba DVD

#10 Příspěvek od admin »

Tak si ještě jednou nebo i vícekrát přečti článek o tomto programu, a snad se ti vyjasní. Je tam jasně popsáno na co je, v jakém programu si video musíš připravit a co umí - "Pokud si chcete v Linux Mintu vytvořit vlastní DVD např. z dovolené a máte vše ještě ve videokameře, musíte nejdříve dostat data z kamery do počítače. To lze uskutečnit např. pomocí programu Kino. Výsledkem vašeho snažení pak bude soubor surových dat ve formátu např. DV AVI, což se sice dá přehrávat, ale kvůli velikosti záznam na běžné médium nedostanete."..............

Zamčeno