Google-earth

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
caron
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2012, 18:11

Google-earth

#1 Příspěvek od caron »

Nainštaloval som LM 15-64bit. Zatiaľ mám dva problémy:
1.PC sa nedá klasicky vypnúť - cez terminál vypnutie funguje
2.Nainštaloval som Google-earth v.7.../cez Synaptic/ a problém je, že nezobrazuje fotografie. Zobrazí len bielu plochu bez fotografie. Druhý problém GE je, že keď dám vyhľadať nejaké miesto, tak ho síce označí, ale zobrazí mi Afriku...
GE som odinštaloval, stiahol a manuálne nainštaloval 32 bitovú verziu a výsledok je rovnaký. Budem vďačný za každú radu
Přílohy
GE-bez fotiek.png

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Google-earth

#2 Příspěvek od segfault »

Zkusil bych použít deb instalačku přímo od googlu. Sama si přidá i repozitáře googlu.

http://www.google.cz/intl/cs/earth/
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

caron
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2012, 18:11

Re: Google-earth

#3 Příspěvek od caron »

Skúšal som aj to, ale s rovnakým výsledkom. Nainštaloval som verziu 6.0.3.2197 a problém s nezobrazovaním fotografií je vyriešený. V tejto verzii sa síce nezobrazujú niektoré znaky s mäkčeňom, ale to mi až tak moc nevadí. Zostáva už len to vypínanie pc...

caron
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2012, 18:11

Re: Google-earth

#4 Příspěvek od caron »

Som nútený oživiť tému GE. Prestalo fungovať vyhľadávanie. Keď dám vyhľadať nejaké mesto zobrazí sa "Nepltatný požadavek HTTP" Preinštalovanie nepomohlo. GE v.6.0.3.2197
Přílohy
GE.jpg

admin

Re: Google-earth

#5 Příspěvek od admin »

Při spuštění přes terminál to něco hlásí?

caron
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2012, 18:11

Re: Google-earth

#6 Příspěvek od caron »

terminál nehlási nič...
Přílohy
GE-terminál.jpg

admin

Re: Google-earth

#7 Příspěvek od admin »

Co zkusit vyšší verzi GE?

caron
Příspěvky: 20
Registrován: 22 lis 2012, 18:11

Re: Google-earth

#8 Příspěvek od caron »

Mal som v.7, ale to bola zlá voľba. Zobrazovalo to Saharu! Pri vyhľadávaní to síce hľadané miesto našlo, označilo ho, ale videl som Saharu, tak som sa radšej vrátil k v.6. V nej vyhľadávanie fungovalo, až do času keď sa GE začalo z mne neznámych príčin chovať takto...

admin

Re: Google-earth

#9 Příspěvek od admin »

Různě jsem pohledával, co zkusit přeinstalovat Qt knihovny? Jinak mě už nic nenapadá....

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google-earth

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Znovu posunu toto téma směrem nahoru s malým dotazem - je Google Earth funkční s jádrem 3.16.3 a grafikou Intel 4th na LM Cinnamon 64bit? Nyní mám starší verzi 6.2.1 a v aktualizaci je nabízena verze 7.1.2. Má s tím někdo zkušenost? Občas dělám sice pokusnýho králíka, ale kvůli GE bych si nechtěl nabořit nějak systém. :?

Zamčeno