Autodesk Inventor

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
light44
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 13:06

Autodesk Inventor

#1 Příspěvek od light44 »

Dobrý den, uvažuju o přechodu z Windows na Mint. Jsem úplným nováčkem, co se týče linuxu a skoro nic o něm nevím... Proto jsem Vás chtěl požádat o radu s instalací Autodesk Inventoru (alespoň verze 2015). Našel jsem si, že existuje například program WINE, ale vůbec nevím, jak s ním zacházet...

Je nějaká možnost, jak nainstalovat Inventor na Linux? A pokud ano, dal by sem někdo prosím návod, jak to provést?

Děkuji :-)

kamowski

Re: Autodesk Inventor

#2 Příspěvek od kamowski »

ahoj a vitaj
ak pracuješ s takýmto špecializovaným softvérom, predpokladám, že nie si žiaden malý chlapec,
mal by si teda vedieť, že gnu/linux nie je windows zadarmo
a ak máš vážny záujem o prácu s takýmto (a týmto konkrétnym) softvérom, mal by si sa najprv obrátiť na výrobcu, či a ako je možné spustiť jeho softvér v linuxe
komunita bude veľmi rada, ak sa podelíš s nami o ich odpoveď, poprípade aj konkrétny postup :)
---
ak si prístupný aj na iné, alternatívne možnosti, smelo to napíš, aj keď pre mňa je to španielska dedina, verím, že niekto sa zapojí do diskusie

light44
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 13:06

Re: Autodesk Inventor

#3 Příspěvek od light44 »

Ano, vím, že linux nejsou Widle zadarmo... Chtěl bych se s linuxem naučit trošku víc, do budoucna bych chtěl mít doma i linux server... To ale pro všechny moje požadavky odkládám na dobu neurčitou :D prvně se chci naučit s linuxem a naučit se i trošku "programovat" (rozuměj naučit se příkazy v terminálu). Jsem opravdu úplný začátečník bez zkušeností... Windows se mi navíc líbí čím dál méně a desítky jsou jen onou poslední kapkou... Jsem nadšenec do počítačů a chtěl bych se aspoň něco naučit...

V případě, že se mi ozvou z Autodesku, jak to rozchodit, tak ho sem určitě přidám :)

light44
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 13:06

Re: Autodesk Inventor

#4 Příspěvek od light44 »

redhawk píše: 24 črc 2017, 20:05 Mint je vhodny pre zaciatocnika, kvoli vizualnej podobe a stabilite (pokial si odmyslime "obcas" problematicku verziu 18.x) ako server sa nehodi.
To jsem si právě myslel, proto jsem se chtěl naučit pracovat právě s Mintem... Jinak, ten server bych viděl na Ubuntu bez grafického rozhraní, ale pro běžnou kancelářskou práci, hry apod. se mi zdál nejlepší právě Mint. Ale vůbec nevím, kde začít, protože toho je spousta... Potřebuju prvně zjistit, zda tam de nějakým způsobem dostat ten Inventor a potom by bylo fajn i steam a nějaký ty hry, co si občas zahraju...

light44
Příspěvky: 6
Registrován: 24 črc 2017, 13:06

Re: Autodesk Inventor

#5 Příspěvek od light44 »

redhawk píše: 24 črc 2017, 14:48 tak pod WINE to nepojde.
Podla WineHQ je to garbage, odpad. co znaci ze len Windows.
Koukal sem na ten wine, pro verzi 2015 je ten test ještě z verze 1.8.2, teď už je stabilní 2.0.2 a ve vývoji 2.13, tak by to už třeba mohlo jet..?

Jinak od Autodesku mi napsali, že se mam podívat na systémové požadavky a že v nich linux neni... Takže jediná šance jak to rozchodit je s Vaší pomocí tady přes fórum...

Zamčeno