Skype beta čeština

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Skype beta čeština

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Nainstaloval jsem Skype, nenabízí češtinu. ve verzi pro win je normálně v nabídce. Jde ji nějak domatlat? Nerad bych vše přeinstalovával, je to nová instalace pro známou se spoustou věcí s kterými se bojuje, šel bych rád najisto.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Ben
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2017, 20:39

Re: Skype beta čeština

#2 Příspěvek od Ben »

Skype pro Linux 4.3 je stále funkční...

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype beta čeština

#3 Příspěvek od pavel56jh »

Skype pro Linux 4.3 je stále funkční...

Kam na něj? Všude, kde jsem hledal na mne vyskočilo, že mrkvosoft ukončil tuším 2.1.17 verzi 4.x a je jen beta. Pokud použiju něco jiného, bude to spolupracovat se Skype? Do těhle věcí nevidím, nemám Skype, ICQ, Xichtbůůk.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

kamowski

Re: Skype beta čeština

#4 Příspěvek od kamowski »

a plugin do pidginu?
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/08 ... in-plugin/
ten návod som písal v čase LM17.2 ale funguje aj na LM 18.2, teraz som si to overoval
tú poslednú časť návodu, ktorá začína "LM17.2 obsahuje Pidgin s libpurple 2.10.9..." vynechaj, už nie je potrebná

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype beta čeština

#5 Příspěvek od pavel56jh »

Přidal jsem plugin, něco je špatně. Sehnal jsem kolegyni, které běží skype neustále, vidím ji, ale můžu jí poslat jen zprávu, audio/video hovor mám zašedivělý. nejde ani nijak vyzkoušet volání + kamera jako u skypu. Neměl by někdo návod jak na Skype 4.3, to ona umí, bylo by minimum komplikací.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Skype beta čeština

#6 Příspěvek od caine »

Moc děkuju za návod, jak nainstalovat "starý" Skype 4.3.
Instalace proběhla bez problémů (alespoň terminál nic nehlásil). Ikonka Skype se objevila normálně v nabídce všech aplikací. Přihlášení i odhlášení také v pohodě, ale...
Od té doby, kdykoli jsem chtěl otevřít terminál, začal se spouštět i Skype!!! Navíc v okně terminálu jen blikal kursor, jakoby právě probíhal nějaký proces! A k dovršení všeho, po zavření terminálu mi zmizela i všechna otevřená okna a programy dole v panelu!!
(Skoro jsem se bál to sem psát, že budu za blázna... a jako takovému mi bude třeba propříště zablokován přístup :-D )
Ale pak jsem si pozorně s Gogolem prošel celý ten návod, na který odkazujete, a tam nalezl také jednoho takového "šťastlivce", jako jsem já. Stalo se mu přesně totéž.
(A dva blázni... to už je vlastně malý důkaz skoronormálnosti, takže píšu).
Nakonec jsem se dopřekládal k tomu, že pomohlo otevřít txt. editorem v domovském adresáři skrytý soubor:
.bashrc
a tam vymazat (někde na konci) řádku:
LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/i386-linux-gnu/ /usr/bin/skype
Tak to sem raději za tepla napráším... kdyby se tu taky ještě někdo "zbláznil".
A možná i proto, že... jak jste řekl:
"Nie bolo by treba … ale vstaň a urob to! :-)

kamowski

Re: Skype beta čeština

#7 Příspěvek od kamowski »

caine píše: 03 lis 2017, 08:56 ...Tak to sem raději za tepla napráším... kdyby se tu taky ještě někdo "zbláznil".
A možná i proto, že... jak jste řekl:
"Nie bolo by treba … ale vstaň a urob to! :-)
normálne mám z toho dobrý pocit :D
ako málo stačí a sme spolu zas o niečo múdrejší, určite sa to niekomu bude hodiť, dnes alebo zajtra
vďaka

Zamčeno