Zálohování na Google Drive

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Zálohování na Google Drive

#1 Příspěvek od mepp »

Používám Mint 18.2 a na něm utilitku OverGrive. Utilitka funguje jak má, ale problém je v rychlosti. Ta synchronizace je poměrně dost pomalá a přenos většiho množství souborů (a přitom malých) je docela peklo. Jakých rychlostí dosahujete pomocí těchto utilitek typu Insync, overgrive etc... díky

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: Zálohování na Google Drive

#2 Příspěvek od mepp »

redhawk píše: 27 srp 2017, 13:30 0 rychlost, pouzivam Synology 214 :-) na gdrive davam screenshoty, popripade to co chcem sharovat
To není to co jsem chtěl slyšet :-)

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: Zálohování na Google Drive

#3 Příspěvek od mepp »

To redhawk
Být nějaká rozumná alternativa tak používám něco jiného.

To Cyber
jako já jsem uvažoval i o něčem jiném, ale zase si říkám do Drivu dávám zálohu např i telefonu, nebo se mi tam z některých webu sypou zálohy a tak to prostě nechci tříštit na 10 platforem.

kamowski

Re: Zálohování na Google Drive

#4 Příspěvek od kamowski »

mepp píše: 30 srp 2017, 20:39...Být nějaká rozumná alternativa tak používám něco jiného...
google drive v rámci svojej rodiny poskytuje obrovské množstvo služieb a funkcií, to je bez debaty, a v spojení s desiatkami apps pre smartfóny je vlastne neprekonateľný, čo sa kvantity týka
ale tu svet nekončí :)
otázka je, čo vlastne z týchto služieb a funkcií využívaš a na akých zariadeniach
cloudové služby ako dropbox, mega či yandex bežne používam na pc s linuxom, okrem klasiky ako je záloha súborov a sync aj na zdieľanie napr *.csv kalendárov, fotografií, ... (appky pre smartfóny majú tiež)
tvorbu a zdieľanie dokumentov poskytuje určite dropbox so službou paper (čo je bývalý hackpad) aj yandex a niekoľko ďalších služieb (zoho, ...)
odkazy na niektoré tieto služby aj konkrétne postupy sú opisované vo viacerých článkoch na našom webe aj tu na fóre

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: Zálohování na Google Drive

#5 Příspěvek od mepp »

Co využívám je jednoduché. Zatím se vejdu do 100Gb tarifu, takže poměrně omezeně.

Telefon: zálohuji fotky, soubory, kontakty etc... prostě co přes den do telefonu přibude. Zaroveň přes OverGrive se naopak stáhnou např. ty fotky a soubory do pc.
Weby: Mám xy webu a přes pluginy se tam každý den zálohu DB a přírustkové soubory.
PC: jak doma tak i v kanceláři přes OverGrive synchronizuji některé adresáře s pracovními věcmi a naopak stahuji do sekudární zálohy přenesené db a přírůstkové soubory.

Takže se to snažím mít maximálně vše propojené.

kamowski

Re: Zálohování na Google Drive

#6 Příspěvek od kamowski »

Google naplánoval ukončení podpory klienta Google Drive ....
ja to vravím stále, sú ako zmrzlina, dobré služby, ale dlho to nevydrží :roll:
na ich službách by som už nestaval, to keď tam niekto dostane povýšenie, hneď musí niečo od základov prekopať alebo najlepšie celkom zrušiť
takže, ak nechceš toto vlákno po čase oživiť, tak zmeň dodávateľa služieb :lol:

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: Zálohování na Google Drive

#7 Příspěvek od mepp »

To je samozřejmě blbě že se mění klienti, ale to je u google pravidlem. Horší je úplně zrušení služeb. Ale to snad u drive nehrozí. Je otázka co použít jiného.

Abych mohl používat vše co doposud tak mám na výběr akorát OneDrive, Dropbox coz také není žádná hitparáda

mepp
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2016, 16:48

Re: Zálohování na Google Drive

#8 Příspěvek od mepp »

To sice mají, ale zase nemají podporu pro běžné OS jako jsou OpenCart či WP. Prostě google drive má obrovskou výhodu v tom, že je podporován všemi, ale zase velkou že je ukrutně pomalej.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zálohování na Google Drive

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Když jsme u těch záloh - dobrá sranda je tohle: https://www.root.cz/zpravicky/google-sm ... necinosti/

Zamčeno