Touchpad - svislé rolování je uprostřed

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Touchpad - svislé rolování je uprostřed

#11 Příspěvek od caine »

Je to první linuxový OS, který tam mám. NTB používám teprve krátce. Dostal jsem ho jako "pracovní" na stříhání a úpravu krátkých filmů. S nainstalovanými Win.7 profi. Ihned jsem provedl dualboot s LM 18.2. Vím, že se tu vedla diskuse a pan redhawk75 tuším doporučoval zatím neopouštět verzi 17.3, jenže pro tu zase není nové Kdenlive s doplněnými "smooth" křivkami, takže jsem musel jít do 18.x.
Jestli tomu dobře rozumím, mám vyzkoušet další linuxové OS v live verzích a pokud se problém neprojeví, tak zadat také v terminálu příkaz: "xinput --list-props 12" a výpisy porovnat s tím, který jsem vložil výše?

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Touchpad - svislé rolování je uprostřed

#12 Příspěvek od menom »

.
Jestli tomu dobře rozumím, mám vyzkoušet další linuxové OS v live verzích a pokud se problém neprojeví, tak zadat také v terminálu příkaz: "xinput --list-props 12" a výpisy porovnat s tím, který jsem vložil výše?
To by bola cesta ako najst tie spravne nastavenia, ale :

Ako prve este predtym by si mohol vyskusat zadat tento prikaz:

Kód: Vybrat vše

xinput set-prop 12 "Evdev Wheel Emulation" 0
Mozno pomoze

.
.

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Touchpad - svislé rolování je uprostřed

#13 Příspěvek od caine »

Kód: Vybrat vše

~ $ xinput set-prop 12 "Evdev Wheel Emulation" 0
property 'Evdev Wheel Emulation' doesn't exist, you need to specify its type and format
Dexempo krumplex! Nebo tak nějak to říkala Saxána! Terminál si sice něco brblal... viz výše, ale děravé místo na touchpadu zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku! Jak jste to dokázal? Vy jste velkomág Mintu! Prozraďte, prosím. Nebo aspoň napovězte...
P.S. Promiňte že jsem tak smělý, ale teď mě napadlo... jak docílit, aby změna byla trvalá? Ještě jsem nezkusil restart, ale vím, že když jsem testoval změnu citlivosti, tak po něm se číslíčka vrátila zase na původní hodnoty. Bude to tak i s Evdev Wheel Emulation? Budu si muset vytvořit nějaký ten xorg.conf list, jak radila Lombardo1981?

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Touchpad - svislé rolování je uprostřed

#14 Příspěvek od menom »

.

Tak dikybohu, ze funguje.

Jedna sa o specificky touchpad podobny ako maju thinkpady.

V podstate to bola pravda, ze na touchpad sahali dva ovladace, ten prikaz zakaze ovladacu evdev aby emuloval kolecko co byva

na mysi a jeho funkcionalitu.

Matne si pamatam, ze sa nieco podobne riesilo na linuxos.sk ale nemohol som to najst ani cez gogola ...

PS: vyskusaj restart a uvidime

.
.

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Touchpad - svislé rolování je uprostřed

#15 Příspěvek od caine »

Je mi trapné to sem psát, ale asi je všechno jinak. Restartoval jsem a za chvíli bylo zase postaru. Zopakoval jsem tedy v temném sklepení terminálu to poslední zaklínadlo a... Nic. A znova... Nic!!!!
Touchpad si vesele roloval dál uprostřed.
Polilo mě horko. Takže já vás vlastně celou dobu mystifikoval? Nakonec bude problém někde úplně jinde a tohle byla jen neuvěřitelná náhoda, že právě ve chvíli, kdy jsem "myší zákaz jezdit na kole(čku)" vydával se "to samo" nějak spravilo?
Jenže teď už ne!
V zoufalství jsem si vzpomněl na svého tátu, jak kdysi opravoval televizi tzv. "Tesla úderem". A asi že je to v genech nebo co, taky jsem se neudržel...
A ono ejhle! Touchpad zase naběhl normálně!
Takže... nakonec HW problém? Nejspíš... (a já bych měl pěkně rychle vymajznout z téhle Softwérové rubriky). Sice nechápu, jak je možné, že při nabootovaných Widlích se ten problém ještě nikdy neprojevil, ale... třeba mají u Billa víc hroší kůži.
Omlouvám se tímto všem, koho jsem tu zbytečně zdržoval. A zdržuji. (Takové politováníhodné nedopatření se mi stává maximálně... kolikrát sestro?... maximálně... rozhodně víckrát než jednou za 10 let - abych parafrázoval klasika docenta Chocholouška).
Pro mě to nebyl ztracený čas, já se dozvěděl něco nového o tom tajemném a dobrodružném linuxu, do téhle školy chodím rád, ale vás, učitelů je mi líto.
Tak snad zase někdy... ve vyšším ročníku ;-)
Děkuju.

Zamčeno