Jak je to ted se Skype?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Jak je to ted se Skype?

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Ahoj vsem.

Nedavno jsem nekde cetl, ze v linuxu klasicky pouzivana 4.3 ma od cervence ukoncenou podporu a to se pry tyka protokolu pro prenos. Je tedy treba instalovat Skypeforlinux a ten zase pry neni pro 32bit verze.

Chci se zeptat, jak to je - jestli jsem to dobre pochopil a jestli nekdo pouziva jeste 4.3 z repozitaru a funguje mu vse? Popr. dalsi podnety a rady.

Trochu offtopic, ale dalsi souvisejici otazka: Jsou jakekoliv (bez ohledu na skype) podruzne duvody proc zvolit 32bit nebo 64bit verzi Mint 17.3 xfce? O HW stranku PC se mi v tomto pripade nejedna.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak je to ted se Skype?

#2 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 28 říj 2017, 10:26 Trochu offtopic, ale dalsi souvisejici otazka: Jsou jakekoliv (bez ohledu na skype) podruzne duvody proc zvolit 32bit nebo 64bit verzi Mint 17.3 xfce? O HW stranku PC se mi v tomto pripade nejedna.
Ked nejde o HW tak jasne 64-bit kde sa da doinstalovat podpora pre spustanie 32-bit programov

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak je to ted se Skype?

#3 Příspěvek od Ventero1 »

A rychlost systému? Není třeba 64bit pomalejší?

Ta podpora 32bit se tam instaluje jak?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak je to ted se Skype?

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Po zahadnych problemech s instalacni flash, kterou jsem pak musel prekopat, uz je instalovan 17.3 xfce 64bit. Na to se doptam v novem vlakne. To automaticke doinstalovani podpory 32bit je asi jen pro apt-get - ne? Nebo to tak je i pri instalaci z deb balicku?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jak je to ted se Skype?

#5 Příspěvek od vlasta21 »

Zdravím kolegové. ale co dělat, když mám jen noťas 32 bit? Zahlédl jsem, že snad v Pidginu je možno přes nějaké přidané balíčky na Skype přistoupit. Doinstaloval jsem je, ale tím to zhaslo. Když chci zapsat účet, který na Skype mám, oznámí mi to, že mám zákaz zapsat do paměti. Lze použít ještě nějaký jiný podobný software, který by uměl? Dík za názory. Mějte se Vlasta21.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Jak je to ted se Skype?

#6 Příspěvek od klocek »

Zdravím kolegové. ale co dělat, když mám jen noťas 32 bit? Zahlédl jsem, že snad v Pidginu je možno přes nějaké přidané balíčky na Skype přistoupit. Doinstaloval jsem je, ale tím to zhaslo. Když chci zapsat účet, který na Skype mám, oznámí mi to, že mám zákaz zapsat do paměti. Lze použít ještě nějaký jiný podobný software, který by uměl?

Přihlas se na stránku skypu pod svými uživatelskými údaji(heslo stejné jak do programu). A tam je možnost užívat skype jako web.stránku. Nezkoušel jsem to ale dopodrobna.
Tu je odkaz https://www.skype.com/cs/new/ Přihlásíš se. A nahoře napravo je tvé jméno. Klikneš na šipku a rozbalí se nabídka, kde je "Použít Skype Online". Klik a přejde ti to do weboveho rozhraní.

Zamčeno