Kdenlive a čeština

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Kdenlive a čeština

#1 Příspěvek od Majkl1 »

Dle informací by tento editor od verze 0.7 měl být i češtinou. Tu se mi však nedaří natáhnout ani po instalaci balíku kde-l10n-cs.
Kdenlive jsem instaloval z repozitáře. V programu jsem nikde přepínání jazyků nenašel a pokud ano, byl tam na výběr pouze aj.

Kód: Vybrat vše

Kdenlive version 0.9.8
Using KDE Development Platform 4.14.2
Kde dělám chybu?

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Kdenlive a čeština

#2 Příspěvek od caine »

Kde děláte chybu nevím... sám jsem jen takový trochu zvídavější Běžný Franta Uživatel. Ani nevím, jakou verzi Mintu používáte, ale můžu se podělit o vlastní zkušenost... třeba to k něčemu bude.
Právě kvůli novému Kdenlive (Version 17.04.3), které už umožňuje při střihu používat "smooth" křivky - např. k pozvolnějšímu zoomování obrazu (což dosud z poloprofesionálních videoeditorů pokud vím uměla jen Cinelerra), jsem povýšil z LM 17.2 na 18.2. Pro OS založené na Ubuntu 16.x totiž funguje repozitář s poslední verzí Kdenlive.
K instalaci jsem použil tento postup:

Kód: Vybrat vše

sudo add-apt-repository ppa:kdenlive/kdenlive-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install kdenlive
sudo apt-get install kde-style-breeze
language-pack-kde-cs
Na obou strojích pak bylo Kdenlive hned v češtině a zároveň přibyla i možnost nastavit tmavé pozadí (Nastavení → Theme → Breeze Dark).

Dell Precision M6500 a Lenovo TP E220s, Linux Mint 18.2 Sonya
Kernel: 4.10.0-37-generic x86_64 (64 bit) Desktop: MATE 1.18.0

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: Kdenlive a čeština

#3 Příspěvek od Majkl1 »

Omlouvám se, zapomněl jsem.

Release Linux Mint 17.3 Rosa 32-bit
Jádro Linux 3.19.0-32-generic i686
MATE 1.12.0

Verzi Mint 18.2 jsem na ntb již měl a kvůli několika neduhům jsem se vrátil zpět na 17.3.

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Kdenlive a čeština

#4 Příspěvek od caine »

Hmm... tak na LM 17.2 Mate jsem (tenkrát) češtinu taky nerozchodil. I když návodů na netu bylo dost. Asi jsem dělal to "něco špatně" stejně jako vy :| Pravda, jediné, co jsem nevyzkoušel, bylo nainstalovat celé Kde prostředí.
Jinak pěkný základní návod k obsluze Kdenlive v češtině je ke stažení tady: http://files.jandrabek.cz/Kdenlive.pdf
Ale to už asi víte.

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: Kdenlive a čeština

#5 Příspěvek od Majkl1 »

Tak dle pořekadla, že kdo se bojí, sere v síni, jsem upgradoval na mint 18.2 a už to fičí po strništi :-)

Zamčeno