Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
LukassPutz
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2017, 14:22

Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

#1 Příspěvek od LukassPutz »

Dobrý den používám linux mint 18 a začlo mi to vyhazovat chyby. Nemůžu přeinstalovat system nemůžu inovovat system nic. Bohužel se mi zničila cdromka a můj notas nebootuje z flashky takže musím chyby nějak opravit.

Když zádám do terminálu sudo apt-get update tak ten proběhne v pořádku
Když zadám do terminálu sudo apt-get upgrade tak už to vyhodí tuto chybu
Obrázek

Zadám teda sudo apt-get install -f
Obrázek

Vyhledal jsem si teda problémoví balík v synapticu a zjistil jsem,že je to ten darkplaces tak jsem se ho pokusil smazat,ale nejde mi v synaptiku odstranit nejde odstranit ani v terminálu.
Při odstranování balíku v terminálu pomocí sudo apt-get remove darkplaces mi to vyhodí stejnou chybu dpkg neobnovitelná kritická chyba čte se seznam balíků libc-ares2:i386 přerušuji chyba vstupu/výstupu

Řek sem si teda,že přeinstaluji systém a nainstaluji mint znovu tak jsem skusil přejít přes správce auktualizace na novější verzi mint 18.2 Sonya,ale bohužel stejné chyby nejdřív to vyhodí problemoví balík kterej mi nejde odstranit a pak stejné chyby tady je screen z pokusu o poovíšení na novější verzi


Obrázek

System od tý doby co háže chyby je skoro nepoužitelný cpu jede na 100 % a nehorázně se seká,ale než se tak stalo system běžel plynule a tak jak měl

Chtěl jsem tedy nainstalovat windows abych mohl notebook stále používat tak jsem si přes wine otevřel instalačku windowsů otevřela se bez problémů ale jak jsem dal instalovat stejná chyba system nelze inovovat chyba vstupu/výstupu

Můžete mi někdo poradit prosím jak tyto chyby opravit ? Díky za každou radu která by vedla k vyřešení těchto problémů zatím nashle.

LukassPutz
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2017, 14:22

Re: Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

#2 Příspěvek od LukassPutz »

Díky za radu,ale nepomohlo. Jo jo chtěl jsem to upgradovat na 18.2 aby zmizeli chyby upgrade jsem zkoušel přes aktualizace softwaeru jak jsem popisoval.
Notebook je starej Toshiba satelite l30 v,ale dal jsem tam vettší ramky a šlapalo to dobře dokud nenastali tydto chyby.
Ano Současna verze je LM 18 Cinnamon
po napsání příkazu sudo rm /var/lib/apt/lists/* -vfe
sudo apt-get update mi vyskočí chyba rm neplatný přepínač -e
Zdrdcadla mám nastavený tyto
Obrázek Myslím,že to jsou ty původní co tam byly,ale i když je zmenim na český s nejvyzší rychlostí chyby při inovaci systému zustanou stejný :(
Napadá vás ještě něco ? Jak třeba opravit ten problemoví balík ? Třeba by to pomohlo díky za rady

LukassPutz
Příspěvky: 3
Registrován: 15 lis 2017, 14:22

Re: Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

#3 Příspěvek od LukassPutz »

Ok díky a jak opravit ty chyby jak odstranim ten problemovi balík by ste mi mohl poradit ?

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

#4 Příspěvek od menom »

.

Pred instalaciou darkplaces boli pridane dake nove Zdroje softveru ?
Ak hej tak ich zakazat.
Mozes skusit zadat do terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo dpkg --configure -a
.
.

kamowski

Re: Problémové balíky a nesplněné závislosti kritická chyba

#5 Příspěvek od kamowski »

Správca aktualizácií - Upraviť - Zdroje softvéru - Údržba
toto si už skúšal?

Zamčeno