Radio Tray

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
DM_70
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2017, 10:09

Radio Tray

#1 Příspěvek od DM_70 »

Radio Tray.
Zdravím všechny spokojené uživatele Linuxu Mintu, mezi něž se řadím i já.
Pro ty kteří rádi poslouchají internetová rádia pomocí šikovné aplikace Radio Tray, dostupné třeba přes "Správce softwaru" zde uvádím odkaz ke stažení aktualizovaného a rozšířeného seznamu stanic "bookmarks" ve formátu .xml, má to pouze 33kB:

https://uloz.to/!lGFBfgB1Shap/bookmarks-xml

Po stažení se seznam zkopíruje do složky: user/.local/share/radiotray a původní "bookmarks.xml" se přepíše.
(Malé doporučení, po instalaci aplikace rádia doporučuji rádio spustit a zapnout alespoň jednu stanici, aby se seznam stanic zapsal do složky
user/.local/share/radiotray, následně rádio ukončit a po té zkopírovat stažený seznam a přepsat ten původní.)
Po opětovném spuštění aplikace RadioTray se zobrazí již aktualizovaný seznam stanic.

Ať Vám seznam slouží k Vaší spokojenosti při poslechu netových rádií. D.M.

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Radio Tray

#2 Příspěvek od migrena6 »

Veľká vďaka. Kedy si som ho používal, potom som naň zabudol. Zoznam staníc som aktualizoval, ale nefungujú mi slovenské a české rádiá. Vám fungujú?
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

DM_70
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2017, 10:09

Re: Radio Tray

#3 Příspěvek od DM_70 »

Vůbec není zač, jsem rád že mohu někomu udělat radost.
Teď jsem dorazil domů z noční šichty a hned jsem zkusil proladit české a slovenské stanice, hrají skutečně všechny kromě "Fun Radio Novinky" ze slovenské nabídky a "Blaník" z české nabídky, takže nevím kde nastala chyba.
Ještě pro jistotu uvádím verzi Radia Tray, jedná se o 0.7.3.
Zatím s pozdravem D.M.

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Radio Tray

#4 Příspěvek od migrena6 »

Vďaka za odpoveď. Zo slovenských rádií mi ide iba BestFM, z českých ich ide viacero, ale tiez ich niekolko nejde. Pri rádiách, ktoré nejdú, nejde zmeniť ich nastavenie- keď stlačím tlačidlo "Upraviť", nič sa nedeje. Čiže nejaká chyba bude v mojom systéme.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

DM_70
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2017, 10:09

Aktualizace seznamu xml RadiaTray

#5 Příspěvek od DM_70 »

Ahoj,
po delší době opět zdravím všechny příznivce prográmku RadioTray.
Níže přikládám odkaz ke stažení aktualizovaného seznamu stanic.
Postup instalace_přepsání původního xml seznamu je stále stejný, viz. výše v článcích.

Také jsem přišel na to proč mě nehráli některé stanice nebo po stažení a aplikování xml seznamu na strojích jiných uživatelů.
Pravděpodobně šlo o to že původní seznam co jsem udělal obsahoval i diakritiku, takže po odstranění všech "háčků" a "čárek" a speciálních znaků se dá říci že funguje skoro vše, samozřejmě pokud bude funkční odkaz streamovaného rádia.
Také má jistý vliv i nastavení písma systému Linuxu, tak snad Vám bude seznámek fungovat.

Tak ať Vám seznam slouží k Vaší spokojenosti, D.M.

https://uloz.to/!9IgRI8pkDzWx/bookmarks-xml

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Radio Tray

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Na první pokus se mě to nepovedlo rozchodit, ale ještě to nevzdávám, snad se to rozběhne. Funguje mi Stream tuner 2, řádně to proklikejte v nastavení (upravit - vlastnosti) a pofrčí to.
http://milki.include-once.org/streamtuner2/

Zamčeno