Linux jinak

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
letec
Příspěvky: 1
Registrován: 02 pro 2017, 01:23

Linux jinak

#1 Příspěvek od letec »

Vezmu to od základu,
kde je klasická kalkulačka s klasickym rušenim C nebo CE a hlavně kam se poděl total commander?Tohle měli win xp fakt dobře vymyšlený.Líbí se mi Linux páč je nezávislý,ale Linux má fakt hodně co dělat aby dohnal Windows,starej Windows :) štve mě že Linux si hraje na něco,naco nemá,což je ubohé,čekal bych víc od Linuxu,hlavně kde jsou funkce win xp,abyste přebrali lidi na ubuntu. Je to jen můj názor :)

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux jinak

#2 Příspěvek od menom »

.

hmm
letec píše:čekal bych víc od Linuxu,hlavně kde jsou funkce win xp
Jak je mozne, ze linux neni XP ==> co si to linux vlastne dovoluje


:lol:
.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Linux jinak

#3 Příspěvek od Livan »

letec píše: 02 pro 2017, 02:25 Vezmu to od základu,
kde je klasická kalkulačka s klasickym rušenim C nebo CE a hlavně kam se poděl total commander?Tohle měli win xp fakt dobře vymyšlený.Líbí se mi Linux páč je nezávislý,ale Linux má fakt hodně co dělat aby dohnal Windows,starej Windows :) štve mě že Linux si hraje na něco,naco nemá,což je ubohé,čekal bych víc od Linuxu,hlavně kde jsou funkce win xp,abyste přebrali lidi na ubuntu. Je to jen můj názor :)
Já to vemu taky od základu. Je vidět, že jsi poněkud zmaten. Pleteš si operační systém s programama. Kalkulačka ani totalcommander není operační systém ale jsou to programy. Linux má prostě, některé programy stejné jako windows a některé zase jiné. Například Firefox nebo Thunderbird jsou stejné na obou OS a dá se najít ekvivalenty i když ne všechny. Programy pro windows programovali jiní programátoři než programy pro linux, proto mohou vypadat trošku jinak, jmenovat se trošku jinak, ovládat se trošku jinak. Jde jenom o zvyk. Jde teď jenom o to, aby sis našel sadu odpovídajících programú pod linuxem a naučil se je používat. Pod windowsem jsi se to taky musel naučit. Teď jde jenom o to, zda jsi totální dřevo, které je zmatené, když se přesune nebo změní ikonka nebo jsi schopen se v jiném programu zorientovat.

Zamčeno