Kde je nainstalovaný program?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Kde je nainstalovaný program?

#1 Příspěvek od Dzob »

Nainstaloval jsem si archivační programy v Mintu 18.2 - 7zip a 7zip full, ani jeden nemohu nalézt a s spustit. Nenalezl jsem žádnou radu ani na internetu, kde a jak se programy spouští. Jsou tu jen návody, jak je nainstalovat. V programech nikde nejsou : cat: 7zip: Adresář nebo soubor neexistuje
ja@ja-Aspire-5536 ~ $
Programy jsou ale nainstalované. Poradí mi někdo prosím?

Obrázek

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Kde je nainstalovaný program?

#2 Příspěvek od menom »

.

Ked zadam do terminalu co vie o P7zip tak pise okrem ineho:
Popis: archivačný program 7z s vysokým kompresným pomerom
p7zip je unixový port 7-Zip pre príkazový riadok, archivačného programu vysokým
kompresným pomerom.

p7zip provides:
* /usr/bin/7zr a standalone minimal version of the 7-zip tool that only handles
7z archives. 7z compression is 30-50% better than ZIP compression.
* /usr/bin/p7zip a gzip-like wrapper around 7zr.

p7zip možno použiť s populárnymi archivačnými rozhraniami (ako File Roller
alebo Nautilus).

p7zip-full poskytuje 7z a 7za, ktoré podporujú viacero kompresných formátov.
Domovská stránka: http://p7zip.sourceforge.net/
Takze sa ma pouzivat v Terminali, alebo s populárnymi archivačnými rozhraniami (ako File Roller alebo Nautilus).

Nevieme ci si ocakaval daco podobne ako WinRar , kde sa otvori okno a si to naklikas ,,,

.
.

kamowski

Re: Kde je nainstalovaný program?

#3 Příspěvek od kamowski »

nainštalovaním si si len pridal možnosť spracovať aj tento typ archívu do systému, v Menu si vyhľadaj Správcu archívov, to je ten, ktorý využíva okrem iných aj 7zip
- ak chceš vytvoriť archív, klikni na súbor/y alebo adresár/e a v kontextovej ponuke máš na to voľbu, v druhom kroku si zvolíš formát
- ak máš archív, opäť použi kontextovú ponuku a buď si ho rozbaľ, otvor, ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kde je nainstalovaný program?

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Jednoduse: Kdyz se ti to nainstaluje, tak to bud muzes pouzivat v terminale a nebo to umi pouzit i spravce archivu s graf. rozhr., ktery je instalovan v systemu. Je to podobne jako ve Win, kdyz si nainstalujes 7zip - kliknes na soubor pravym a z kontextu vyberes bud rozbalit nebo otevrit ve spravci archivu. Take si muzes typ souboru asociovat a dvojklikem levym se ti rovnou otevre ve spravci archivu. Fakt temer uplne stejne ... Akorat, ze ve Win ma 7zip vlastniho spravce archivu, tak v Mintu se jakoby integruje do toho, ktery tam je.

Lepe uz to vysvetlit neumim.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Kde je nainstalovaný program?

#5 Příspěvek od Dzob »

Všem děkuji, je to opravdu velmi jednoduché. Ale ani jednoduché záležitosti nelze někdy vyřešit, když o tom nemá člověk ani ponětí.

Zamčeno