Prtint Screen /vyřešeno/

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Prtint Screen /vyřešeno/

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím, už jsem skoro zoufalý. Píše se rok 2017 a já tu s linuxem řeším problémy, jak by byl rok 2007.

Chtěl bych udělat otisk obrazovky, zmačknu PrtScr a hodí mi to tuto hlášku:

Při spuštění mate-screenshot se vyskytla chyba:
Nelze spustit proces potomka „mate-screenshot“ (Adresář nebo soubor neexistuje)

Měli byste řešení? Děkuji

Mint17.3.
Naposledy upravil(a) klocek dne 22 pro 2017, 10:54, celkem upraveno 1 x.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Prtint Screen

#2 Příspěvek od vxmery »

Zdravím, už jsem skoro zoufalý
Nezúfaj, často je problém medzi klávesnicou a stoličkou. ;)
Mám LM 17.3 Cinnamon 64b a print screen chodí spoľahlivo aj cez klávesnicu aj cez aplikáciu. Aplikáciu používam vtedy, keď chcem výrez okna alebo delay.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Prtint Screen

#3 Příspěvek od klocek »

samozřejmě, že je problém mezi klávesnici a stoličkou. Řekl bych však, že na te stoličce sedí vývojář, nikoliv já. Pokud by byl problém u mě, třeba tím, že mačkám Scroll Lock místo PrtScr, tak neřeknu... Jenže snaha mít každý rok 3 verze Mintu, 2 verze Ubuntu, plus dalších X verzí dalších dister.... Ve finále nefunguje žádná pořádně. A pak se uživatelé začnou přirozeně dělit na 2 skupiny. Ti, co ty problémy mají a říkají, že OSystém ten a ten je nespolehlivý... a ti, co mají štěstí a problémy nemají tvrdí, že OSystémy jsou vylazené a není s ními problém, což bude vxmery i tvůj případ.
Obsluhuji asi 4 stroje, zkusil jsem asi 10dister a s nefunkčním otiskem obrazovky se setkávám prvně.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Prtint Screen

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Casto to byva otazka kombinace s prostredim, cemuz nasvedcuje chybove hlaseni. Zkusil jsi to v live, jestli to spis nerozhasilo neco dodaneho (at uz automaticky behem instalace nebo potom rucne) ? Jestli problem je i v Mate live, tak zkus treba live xfce, pak se muzeme nekam pohnout ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Prtint Screen /vyřešeno/

#5 Příspěvek od klocek »

tak zdá se, že jsem problém vyřešil. Nevím proč, ale instalace nějakého programu, a možná to byla jen aktualizace systému, mi odinstalovala mate-utils. Problém tedy vyřešen.

Už dříve mi bylo divné, že není v nabídce menu program na analýzu užití disku. Nechtělo se mi to řešit. I tento programek je pod mate-utils.

Zamčeno