Firefox se po aktualizaci na verzi 59.0.1 přepnul do angličtiny.

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
pako
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2015, 15:55

Firefox se po aktualizaci na verzi 59.0.1 přepnul do angličtiny.

#1 Příspěvek od pako »

Zdravím všechny a prosím o pomoc.

Používám Linux-Mint 17.3 Mate, 64bitovou verzi. Po poslední aktualizaci systému přes správce aktualizací se mi kompletně přepnul firefox do angličtiny. Trápim se s tím už nejméně týden a přád se mi nedaří vrátit češtinu. Zkoušel jsem už všechno, co radi na mozille i spoustu rad z internetu, ale pořád bez úspěchu. Dokonce jsem zkusil odinstalovat firefox, vymazat v ovládacím centru/jazyky všechny jazykové verze mimo češtiny a znovu nainstalovat z repozitáře firefox. Výsledek - firefox je anlicky. Děje se to na všech pc s mintem 17.x mate, na kterých provedu aktualizaci firefoxu na verzi 59.0.1. Zkoušel jsem to i na čisté instalaci. Před aktualizací je firefox česky, po ní angicky.

Mě osobně angličtina nevadí, ale dělám servis zákazníkům a tam už je to problém.

Ví někdo, co s tím. Díky za jakoukoli radu.

kamowski

Re: Firefox se po aktualizaci na verzi 59.0.1 přepnul do angličtiny.

#2 Příspěvek od kamowski »

1) musíš mať nainštalovaný balík firefox-locale-cs (pozri v synaptiku)
2) ctrl-shift-a (správca doplnkov vo ff) - jazyky - tu máš mať tiež češtinu, ak nie,
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/a ... src=search
---
mám lm18.3, neviem overiť, či je problém s ff 59 na lm 17.3

pako
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2015, 15:55

Re: Firefox se po aktualizaci na verzi 59.0.1 přepnul do angličtiny.

#3 Příspěvek od pako »

Tak vyřešeno. Postup od zeleno110 funguje. Jen ve verzi 17.3 mate je adresář firefox umístěn ne v "/opt" ale v "/usr/lib". V každém případě všem moc děkuji za pomoc.

kamowski

Re: Firefox se po aktualizaci na verzi 59.0.1 přepnul do angličtiny.

#4 Příspěvek od kamowski »

pako píše: 25 bře 2018, 17:54 Tak vyřešeno. Postup od zeleno110 funguje. Jen ve verzi 17.3 mate je adresář firefox umístěn ne v "/opt" ale v "/usr/lib". V každém případě všem moc děkuji za pomoc.
toto sa mi zdá také krkolomné riešenie, našiel som iné:
- do adresného riadku zapíš: about:config
- klik pravým na niektorý zápis -> new string
- a vytvor si nový reťazec: intl.locale.requested
- a zadaj sk-sk, alebo cs-cs, alebo čo potrebuješ,
- reštartuj ff a ...
mne to nabehlo v sk jazyku :)

Zamčeno