Změna správce souborů

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Kattienika
Příspěvky: 16
Registrován: 31 bře 2018, 12:30
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Změna správce souborů

#1 Příspěvek od Kattienika »

Ahoj,

Ráda bych se zeptala, jestli je možné nějakým způsobem změnit správce souborů z Nemo na Nautilus v Linux Mint Cinnamon 18.3.

Děkuji moc za rady

kamowski

Re: Změna správce souborů

#2 Příspěvek od kamowski »

ale iste,
otvor si synaptic a pridaj nautilus a poprípade nejaké rozšírenia
potom si vyhľadaj v Menu "Uprednostňované aplikácie" a tam si ako správcu súborov zvoľ nautilus, pridaj odkaz na lištu (zmeň cestu v existujúcom), zmeň si cestu v klávesovej skratke (ak máš priradenú pre exo-open --launch FileManager, ...)
hotovo
nemo nie je nutné odinštalovať, dokonca by som povedal, že je to nežiadúce, nechaj ho v systéme spať
---
len tak zo zvedavosti, prečo ti nevyhovuje nemo?
nie, nerýpem, mám xfce a thunar, len ma to zaujíma

Kattienika
Příspěvky: 16
Registrován: 31 bře 2018, 12:30
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna správce souborů

#3 Příspěvek od Kattienika »

Ahoj,

To jsem vyzkoušela. Stáhla jsem Nautilus a v nastavení aplikací ho nastavila jako výchozí. Problém je, že po spuštění se načítají ikony i pozadí plochy podle Nemo. Poté co otevřu nautilus, plocha se zasekne (zástupci nereagují) a pozadí se změní do černé barvy. V případě, že otevřu nabídku Místa v menu aplikací, tak dochází k otevření v Nemo. :/ Když jsem zkusila Nemo odinstalovat, došlo k rozpadu systému (nenačetl se s tím, že nemúže načíst cinnamon session).

Osobně mi Nautilus vzhledově více vyhovuje (a lépe zapadá do motivu Arc), jinak je Nemo fajn. :)

Zamčeno