přehrávání flash mozila firefox

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

přehrávání flash mozila firefox

#1 Příspěvek od Maky »

je tato vada http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 4f3e4a0392 již opravena v nové verzi?

videa "Lidi" ve firefoxu laděné do modra?
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: přehrávání flash mozila firefox

#2 Příspěvek od admin »

Jen se obávám, že to není chyba Linux Mintu, ale grafických ovladačů nVidia (ATIny nic podobného nemají). Pro ty je na webu přehledný návod na instalaci, stačí pročíst a instalovat. :) :)
Jinak jsem přesunul toto téma do software, nepatří k ikonám a wallpaperům...

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: přehrávání flash mozila firefox

#3 Příspěvek od Maky »

To mne napadlo taky, ale v novém mintu by měl být nové ovladače nVidia i nový firefox a tam by měla být chyba odstraněna. Takže se ptám, kdo má kartu nVidia a měl potíže v 13 a v 14 už je nemá. Nechce se mi zase instalovat nový systém a nalézt tu samou chybu.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: přehrávání flash mozila firefox

#4 Příspěvek od admin »

Nový Firefox byl vydán včera(17) čili tam být nemůže, ale po instalaci se automaticky zaktualizuje. A nainstalovat si ony ovladače(případně) snad není takový problém?? nVidia je proslulá svou nevstřícností k linuxu, leč poslední dobou se to lepší. :) :)

Uživatelský avatar
Genesis
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2012, 13:09

Re: přehrávání flash mozila firefox

#5 Příspěvek od Genesis »

satapouch píše: nVidia je proslulá svou nevstřícností k linuxu, leč poslední dobou se to lepší. :) :)
Sorry, že oponuji, ale z mých zkušeností vím, že to bývalo spíše opačně. S nVidia driverem problém nebýval, zato
s ATI ano. Je faktem, že v poslední době, co jedu Mint, používám jen nativní nouveau. Ale léta předtím jsem jel
v PCLinuxOS a s driverem nVidia jsme v komunitě problém neměli, ale kolegové s ATI často. Tak se asi situace otočila.
From Genesis to Eternity

admin

Re: přehrávání flash mozila firefox

#6 Příspěvek od admin »

Co jsem procházel různá linuxová fóra, tak se tam probíraly téměř výhradně problémy s nVidií a jejími ovladači.... Důkazem problémů je i tato diskuze, s ATInou žádné problémy s firefoxem a flash animacemi nejsou. Ale od toho fóra jsou, aby se problémy řešily a jsem rád, že i nám se pomalu, ale jistě daří fórum rozjíždět. :) :) :)

Uživatelský avatar
Genesis
Příspěvky: 16
Registrován: 10 lis 2012, 13:09

Re: přehrávání flash mozila firefox

#7 Příspěvek od Genesis »

satapouch píše:Co jsem procházel různá linuxová fóra, tak se tam probíraly téměř výhradně problémy s nVidií a jejími ovladači.... Důkazem problémů je i tato diskuze, s ATInou žádné problémy s firefoxem a flash animacemi nejsou. Ale od toho fóra jsou, aby se problémy řešily a jsem rád, že i nám se pomalu, ale jistě daří fórum rozjíždět. :) :) :)
OK. Souhlas. Jen jsem popsal svoji zkušenost. :) Je fajn, že se to tu rozbíhá. :!:
From Genesis to Eternity

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: přehrávání flash mozila firefox

#8 Příspěvek od KOLEGA »

Mám nVidia GeForce 666, svobodné ovladače a pohodička i Compiz s fakt "hustými" efekty jde, sice je nemám rád, ale grafika i s 3D akcelerací v klídečku
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: přehrávání flash mozila firefox

#9 Příspěvek od ulo »

Já potvrzuji, že s ATI kartou ovládanou proprietárním (nesvobodným) ovladačem Catalyst (nevím ale ted verzi) a FF nemám s přehráváním videa žádný problém, takže bych to také viděl na problém s ovladačem nVidie.
Ale jak problém odstranit nevím, pokud nepomohlo vše, co se na tom foru řešilo.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: přehrávání flash mozila firefox

#10 Příspěvek od Maky »

KOLEGA píše:Mám nVidia GeForce 666, svobodné ovladače a pohodička i Compiz s fakt "hustými" efekty jde, sice je nemám rád, ale grafika i s 3D akcelerací v klídečku
Právě. S nVidia to bylo vždy v poho a ati měly problém. Buď se situace otočila, nebo něco jiného neklape.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Zamčeno