Mikroblogovací klient

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Mikroblogovací klient

#1 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
Zaujala mě možnost mít mikroblogovací klient. Tak jsem si nainstaloval Gwibber. V menu mám Friends (friends-ap). Po spuštění mi naběhne toto okno:

Obrázek Obrázek Obrázek

Dál nevím co s tím. Podle návodu na Ububtu wiki (http://wiki.ubuntu.cz/programy/internet ... redirect=1) bych měl mít něco jiného. Ale jsem natvrdlý a nechápu co mám dělat.
Děkuji za jakoukoliv radu
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikroblogovací klient

#2 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím, ale to právě nevím jak.
Našel jsem na netu článek https://www.unixmen.com/friends-app-mic ... -networks/ a tam je napsané:
Also Friends App doesn’t has any Menu. To add the Social network account in Friends App, goto Dash -> System Settings -> Online Accounts or Menu -> Preferences -> Online Accounts. Enter your social network credentials.
(Aplikace Friends také nemá Menu. Chcete-li účet sociálních sítí přidat do aplikace Friends, přejděte na Dash -> Nastavení systému -> Online účty nebo Menu -> Předvolby -> Online účty . Zadejte pověření sociální sítě.)

Nevím čeho se chytit. Nemám představu kde to mám nastavit a kam zadat přihlašovací údaje pro facebook nebo twitter.
Děkuji předem za radu
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikroblogovací klient

#3 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím, já to instaloval přes Synaptic. Sice tam je Gwibber, ale nainstaluje se Friends. V "/usr/share/" mám nainstalované
friends-app
a
friends
a startuje se přes friends-app.

Když jsem objevil Gwibber na netu, tak jsem byl natěšený. Sice starý kus software a už nevyvíjený, ale myslel jsem, že je to co jsem potřeboval. Klienta který mi zpřístupní tweety z facebooku a twittru bez nutnosti požívat PaleMoon. Sice je tady ještě Choqok, ale ten umí jen twitter a navíc pro KDE. Nechce se mi tahat do mého XFCE další závislosti KDE. Myslel jsem, mylně, že by to mohla zvládnout Liferea. Ale ta umí jenom sdílet své novinky na Facebook, Google+, Reddit, Twitter a další.
Nestojím o messenger na facebook. Jen o aplikaci (ne browser), která čte tweety z facebooku a twitteru, případně ještě z googlu+.
Děkuji přede za jakoukoliv radu
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Zamčeno