Miniaplikace/Screenlet ?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Miniaplikace/Screenlet ?

#1 Příspěvek od menom »

.

Nechces skusit radsej toto:

viewtopic.php?f=33&t=2837

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Miniaplikace/Screenlet ?

#2 Příspěvek od alojz »

...butan-umna to funguje...len ja nepouživam firefox,preto som to poznacil...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Miniaplikace/Screenlet ?

#3 Příspěvek od alojz »

Chtěl bych nějaké slušné miniaplikace na plochu, ...s firefoxom nema nic spolocné...na tie miniaplikácie som narazil,umna funguju,páci sa mi,tak som uverejnil...na plochu tie applety dáš,ktoré chceš,a že ti neukazuje batériu???asi nemas senzor...dalšie pripomienky pis vyvojárom...asitak...
Naposledy upravil(a) alojz dne 15 črc 2018, 12:26, celkem upraveno 2 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Miniaplikace/Screenlet ?

#4 Příspěvek od migrena6 »

Čosi také poskytuje prostredie KDE. Tie analógové hodiny ma tiež lákali :)
Žiaľ, Mint 19 už nie je v edícii KDE, a tak ostávajú dve možnosti. Doinštalovať si KDE manuálne (z vlastných zlých skúseností neodporúčam), alebo vyskúšať (BEZ INŠTALÁCIE) napríklad Kubuntu 18.04. Treba si to vyskúšať, pretože v KDE sú zase veci, čo mi vadili.
Odporúčanie:
1. Vytvoriť Live USB Kubuntu 18.04
2. Nabootovať
3. NEINŠTALOVAŤ, iba skúšať spustiť tie miniaplikácie na plochu (už si nepamätám ako sa to v K|DE volalo) a bežné činnosti so systémom.
Mne napríklad pri KDE nevyhovovalo hlavné menu na paneli, ani spúsob ukazovania postupu pri kopírovaní súborov, ale to je vec vkusu a zvyku.
Neviem o inom Linuxovom prostredí, ktoré by ešte malo miniaplikácie na plochu.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Zamčeno