Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
zb_vopi
Příspěvky: 11
Registrován: 08 říj 2015, 15:55

Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

#1 Příspěvek od zb_vopi »

Používám vlastní aplikace s databázemi, které jsou vytvořeny ve Firebirdu 2.5. Lze nějakým způsobem nainstalovat do nového Mintu Firebird 2.5? Ručně jsem zkoušel instalovat, bez úspěchu. Našel jsem nějaké PPA, to nepodporuje novou verzi Mintu.
Existuje převodník databáze z Firebirdu 2.5 na Firebird 3, to jsem zkoušel, též bez úspěchu. Navíc po převodu bych musel měnit SQL dotazy v aplikacích, tomu bych se chtěl vyhnout.
Prosím o radu, jak nainstalovat Firebird 2.5, pokud to jde?
Díky.

zb_vopi
Příspěvky: 11
Registrován: 08 říj 2015, 15:55

Re: Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

#2 Příspěvek od zb_vopi »

Můžu poprosit o nějaký odkaz, kde se to řešilo? Ať hledám jak hledám, nedaří se. Díky.

zb_vopi
Příspěvky: 11
Registrován: 08 říj 2015, 15:55

Re: Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

#3 Příspěvek od zb_vopi »

Tento odkaz jsem testoval. Tam narážím na hlášku: cannot attach to password database
Ani net mi v tom nepomáhá :-(
Navíc jsem zjistil, že jsem nedokázal rozchodit asni Firebird 3

zb_vopi
Příspěvky: 11
Registrován: 08 říj 2015, 15:55

Re: Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

#4 Příspěvek od zb_vopi »

Tak jsem Firebird 2.5 nějakým záhadným způsobem rozchodil, ale jak, nevím. Ale funguje to. Až budu instalovat ostrou verzi Cinnamonu 19, jsem zvedavej, jestli to rozjedu.

Ještě jeden dotaz, máte někdo zkušenosti se spouštěči na ploše? V KDE zadám pracovní cestu a spouštěč jede bez problému. V Cinnamonu pracovní cestu (složku) zadat nelze. Tam mám problém, že potřebuji, aby aplikace pracovala s databází, jenže Cinnamon hledá databázi automaticky v domovské složce a ne ve složce, kde databáze je.

zb_vopi
Příspěvky: 11
Registrován: 08 říj 2015, 15:55

Re: Firebird 2.5 v Mintu 19 TARA

#5 Příspěvek od zb_vopi »

Tak spouštěč vyřešen:

Kód: Vybrat vše

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Version=1.0
Name=aplikace
GenericName=aplikace
Type=Application
Icon=/cesta/ikona.png
Exec=/cesta/aplikace
Path=/cesta/
Terminal=false
Comment=aplikace    
StartupNotify=false
Categories=Application

Zamčeno