Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#31 Příspěvek od Ahoj »

juhele2014:

Jak se maže mail na Centrumu? Na to jsem nikdy nepřišla, měla jsem dojem, že to ani nejde. Třeba u Outlooku se smazat dá, ale má to asi 60ti denní čekací lhůtu.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#32 Příspěvek od Ahoj »

Jo a jinak - další věc: nějak jsem se v těch IP adresách začala ztrácet. Začala jsem se o to zajímat teprve před několika měsíci, moc do toho nevidím. Teď jsem byla zmatená, když mi v mailu v korespondenci s jednou osobou vyskočilo hned několik potenciálních IP adres. Tak se chci zeptat - pokud mi vyskočí "Received: from unknown (unknown [10.245.255.16])" je to IP adresa nebo není, když je tam to unknown? Moje adresa se tam nezobrazuje, ale v jednom náhledu do hlavičky se mi taková čísla zobrazí třeba tři. K tomuto, co už jsem napsala (jen ho trochu pozměnila) se mi ukázalo v té stejné hlavičce i : "Received: from [192.158.78.31] (jdr.clnet.cz. [213.180.35.198])". Takže jsem zmatená, co z toho je ta IP adresa?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#33 Příspěvek od Ahoj »

Ještě mi došlo, že kolikrát je ten mail odesílaný z mobilu, takže tam bude asi také jiná IP adresa, že?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#34 Příspěvek od juhele2014 »

Informace z webu https://www.lookip.net

Technical details
IP address: 213.180.35.198
Address type: Public
Protocol version: IPv4
Long integer: 3585352646
Hostname: jdr.clnet.cz
DNS lookup: jdr.clnet.cz

ISP: RIO Media a.s.
Company: Riomedia Network Prague
Location details
City: Novy Bor
State or province: Liberecky kraj
ZIP / Postal code: 473 01
Country: Czech Republic Czech Republic
Latitude: 50.766701 (50°46'0.12" N)
Longitude: 14.583300 (14°34'59.88" E)
Asi to bude přes routr s adresou 192.158.78.31 a ven to jde přes tvého operátora v Boru s IP adresou 213.180.35.198 Na tom není nic divnýho, ale moc se tím nezatěžuj ... Počítače se musej nějak domluvit mezi sebou, a na to mají ty IP adresy.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#35 Příspěvek od Ahoj »

juhele2014:

Jak je tohle možné - nechápu. Já ta čísla trochu pozměnila, přesto to ukazuje na Nový Bor, ze kterého ta osoba opravdu pochzela. Na internetu jsem dříve hledala různé hledáčky, kde podle IP adresy se lokalizuje místo, odkud ten člověk je. Mi to nikdy nevyšlo. Pořád mi to ukazovalo na Prahu. Takže by mě zajímalo, co za program měl ten týpek, který se trefil téměř do mého bydliště. Jinak na tom lookip mi to ukazuje jinou IP adresu, než mám - to je tím Torem?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#36 Příspěvek od Ahoj »

redhawk píše: 31 srp 2018, 20:41
Ahoj píše: 31 srp 2018, 19:41 1. Takže by mě zajímalo, co za program měl ten týpek, který se trefil téměř do mého bydliště.
2. Jinak na tom lookip mi to ukazuje jinou IP adresu, než mám - to je tím Torem?
1. mtr / traceroute a pod
2. moze byt.

tor maskuje iba koncovu adresu pre bezne videnie PC. kdezto istymi nastrojmi a hlavne poskytovatelom internetu aj tak ta komunikacia neujde
Děkuji za info. To mtr / traceroute je k dispozici na internetu nebo se to musí stáhnout jako program do pc?
A ještě, prosím, jak je to s těmi IP adresami, když někdo posílá mail přes telefon?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#37 Příspěvek od Ahoj »

redhawk:

Tak traceroute i mtr mám nainstalované, ale vůbec netuším jak se to používá :D Ale tomu ještě dám čas, snad na to přijdu.

Další problém. Teď si nejsem jistá, jestli jsem to tu už neřešila. Nevím, jestli to souvisí s Torem, ale začalo se mi to objevovat až po jeho instalaci. Když zapnu internet, objeví se mi tam červená lišta, kde píšou : "Není možné používat záložky a historii, protože některé soubory aplikace Firefox už jsou používány jinou aplickací. Toto může být způsobeno bezpečnostním softwarem." Je tam i nasměrování, jak to řešit, jenomže někde tam píšou, že u té "nápravy" můžu přijít právě o ty záložky, a to V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NECHCI, mám jich tam fakt dost a pro mě důležitých. Napadá vás jak na to vyzrát?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#38 Příspěvek od Ahoj »

redhawk píše: 08 zář 2018, 19:20
Ahoj píše: 04 zář 2018, 13:25 Nevím, jestli to souvisí s Torem, ale začalo se mi to objevovat až po jeho instalaci.
netusim, ale odporucam napriklad
https://www.makeuseof.com/tag/really-pr ... de-to-tor/ (mozne stiahnut aj ako pdf)
Bylo to částečně asi tím, jak jsem měla v pc málo místa. Teď se mi nějaké uvolnilo a všechno běží (skoro) jak má :) Už jsem i zapomněla, co všechno jsem si sem v souvislosti s Torem nainstalovala, teď jak se to rozeběhlo, tak mi přijde všechno nějak jiné, ale každopádně to mlžení IP adresy funguje (mám tady aktivní i ten KProxy, koukám), protože když se přihlásím do vlastního mailu, tak mi to hlásí, že se mi do mailu přihlásil někdo z USA a jestli nepotřebuju větší ochranu :D Ta "chvilka" než mi to došlo ... že mě nikdo nehacknul :D , že to je tím Torem nebo čím. Jedinou nevýhodu, kterou v tom zatím vidím, že mi to fakt udělalo něco se záložkama, nějak je to zpřeházelo nebo co a možná mi to zrušilo i moje složky, ve kterých jsem ty záložky měla roztříděné, ale nejsem si tím jistá, možná jen neumím používat tohle nové "provedení".

Zamčeno