Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#1 Příspěvek od Ahoj »

Zdravíčko všem.

Prosím Vám.. Jsem lehce paranoidní :oops: a narazila jsem tu na článek o anonymním prohlížeči Tor browser. Je tam i návod na instalaci, tak snad se mi vydaří. Chci se ale zeptat, jestli dokáže skrýt i IP adresu v mailu? Když někomu normálně pošlu mail, tak si tam může rozkliknout okénko a vidí moji IP adresu a může zjistit i moji polohu. Dokáže Tor browser skrýt i toto, případně znáte i jiný program, který by to dokázal?
Naposledy upravil(a) Ahoj dne 03 srp 2018, 15:16, celkem upraveno 1 x.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#2 Příspěvek od Ahoj »

Tak se snažím postupovat podle tohoto článku https://www.linux-mint-czech.cz/2013/05 ... internetu/, ale zasekla jsem se u příkazu: sudo chown -R VASE-USERNAME ~/.tor-browser ... místo vase-username jsem napsala jméno uživatele a v terminálu mi to napsalo toto:

sudo chown -R username ~/.tor-browser
chown: nelze přistoupit k „/home/username/.tor-browser“: Adresář nebo soubor neexistuje

Nevíte prosím, čím by to mohlo být?

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#3 Příspěvek od West »

V prípade web mailu dokáže skryť IP adresu. Môže ovšem nastať problem pri jeho použití. Do niektorých web mailových služieb nedá prihlásiť a niektoré (ako napr.G.) prístup do web mailu zablokujú už natrvalo a vyžadujú od užívatela preukázať totožnosť.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#4 Příspěvek od Ahoj »

Děkuji za odpovědi a ochotu, ale jak je to v angličtině, tak to nedávám. Zeptám se tedy - když si zajdu do počítačového servisu, nainstalují mi to tam? (Nevím, nikdy jsem tam nebyla.)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#5 Příspěvek od juhele2014 »

A můžeme se zeptat, jaký mail používáš ? Docela by to pomohlo ... ;)
(seznam, centrum, gmail, proton, etc)
========================================
ještě poznámka pod čarou:
Tor bych stahnul radši odsud https://www.torproject.org/download/dow ... sy.html.en
Rozbalit a spustit, funguje na první našlápnutí. Co se týká hlavičky mailu, tak jsem si v toru přeposlal z gmailu na seznam testovací mail, a laik nemá šanci se v tom zmatku orientovat, ip adresu jsem tam ani nenašel. Profík se orientuje lépe, to by zde ale bylo na delší článek ...

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#6 Příspěvek od Ahoj »

juhele2014:

Používám outlook, seznam a centrum. U outlooku popravdě ani nevím, jak se ta IP adresa zjišťuje, ale určitě to nějak jde.

Až budu mít víc času, snad zítra, zkusím ten odkaz na Tor, díky :)

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#7 Příspěvek od Ahoj »

[/quote]outlook?
ten tor ma byt na windows?
[/quote]

Ne, na Linux. Outlook mám ale ještě z doby, kdy jsem měla Windows. Je to problém? Jinak je v těch emailových adresách nějaký zásadní rozdíl, co se týče zjišťování IP adres?

Co jsem tak zkoušela, většinou se dá podle IP adresy určitě přibližná poloha, ale dokáže někdo zjistit podle toho třeba konkrétní město/vesnici nebo dokonce adresu?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#8 Příspěvek od Ahoj »

Jo a používám FireFox prohlížeč ... prý se doporučuje Opera, ale má to opravdu až takový význam? Jinak, jdu to teď zkusit nainstalovat, ten Tor, tak jsem zvědavá.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#9 Příspěvek od Ahoj »

Až teď při instalaci jsem zjistila, že mám místo 64bitové verze tu 32bitovou :D Nevím, jak se pozná, že je to nainstalované, neměla by vyskočit nějaká tabulka, která mi to oznámí? Zatím jdu vyzkoušet maily, jestli ty IP adresy ukazují.

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#10 Příspěvek od Ahoj »

Hm, tak jsem si z jednoho mailu poslala mail na druhý a ta IP adresa tam je. Pardon, že tu asi rozvíjím více témat, ale také by mě zajímalo, jestli se poloha z IP adresy dá zjistit normálně z internetu (něco jsem zkoušela ale nikdy se netrefili) nebo na to člověk potřebuje nějaký speciální program, protože jednou jsem kupovala knížku od týpka a nějak jsme se nemohli dohodnout, byl protivnej a potom mi řekl: zdravím do xxx (nejbližší město mého bydliště), což mě dost vyděsilo, že vlastně úplně cizí člověk si může takhle dohledat, kde bydlím.

Zamčeno