Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
Ahoj

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu

#11 Příspěvek od Ahoj » 03 srp 2018, 14:03

Jo a používám FireFox prohlížeč ... prý se doporučuje Opera, ale má to opravdu až takový význam? Jinak, jdu to teď zkusit nainstalovat, ten Tor, tak jsem zvědavá.

Ahoj

#12 Příspěvek od Ahoj » 03 srp 2018, 14:41

Až teď při instalaci jsem zjistila, že mám místo 64bitové verze tu 32bitovou :D Nevím, jak se pozná, že je to nainstalované, neměla by vyskočit nějaká tabulka, která mi to oznámí? Zatím jdu vyzkoušet maily, jestli ty IP adresy ukazují.

Ahoj

#13 Příspěvek od Ahoj » 03 srp 2018, 15:14

Hm, tak jsem si z jednoho mailu poslala mail na druhý a ta IP adresa tam je. Pardon, že tu asi rozvíjím více témat, ale také by mě zajímalo, jestli se poloha z IP adresy dá zjistit normálně z internetu (něco jsem zkoušela ale nikdy se netrefili) nebo na to člověk potřebuje nějaký speciální program, protože jednou jsem kupovala knížku od týpka a nějak jsme se nemohli dohodnout, byl protivnej a potom mi řekl: zdravím do xxx (nejbližší město mého bydliště), což mě dost vyděsilo, že vlastně úplně cizí člověk si může takhle dohledat, kde bydlím.

juhele2014
Guru Mintu

Re: Tor browser - anonymní prohlížení internetu + sledování dle IP adresy

#14 Příspěvek od juhele2014 » 04 srp 2018, 07:03

Samozřejmě, že tě může dohledat, a nejenom to ... :D Vítej mezi paranoidní komunitu :mrgreen: (Pane, říkají o vás, že jste flegmatik ! Hmm, mě to je jedno ...) Buď v klidu a věnuj se študiu, doba přeje připraveným, že ... To by mě teda zajímalo, kde jsi našla ty IP adresy, když si poštu přeposíláš v Toru, já tam nic neviděl. Samozřejmě IP adresu zjistíš po zadání www.mojeip.cz , například. Ale to je to nejmenší. Pokud chceš skrýt současnou IP adresu, koužij např. plugin kproxy, https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... extension/ , to je do běžnýho ff. Pokud máš strach, že ti bude někdo šmírovat počtu, použij třeba program Invisible Secrets 4 https://uloz.to/!BdVRP43g/invisible-secrets-4-7z Běhá to i v linuxu (wine), pro ukázku jsem krátké sdělení vložil sem do obrázku ...
Přílohy
šumava.jpg
šumava

West

#15 Příspěvek od West » 04 srp 2018, 11:01

Základná zásada anonymity cez TOR! je vypnúť JavaScript.
Pomocou JS je možne zistiť o počítači a IP adresách hodne informácií.
Bohužiaľ nie každý je ochotný používať internet s vypnutým JS.

redhawk
Guru Mintu

#16 Příspěvek od redhawk » 04 srp 2018, 11:24

juhele2014 píše:
04 srp 2018, 07:03
Samozřejmě, že tě může dohledat, a nejenom to ... :D Vítej mezi paranoidní komunitu :mrgreen: (Pane, říkají o vás, že jste flegmatik ! Hmm, mě to je jedno ...) Buď v klidu a věnuj se študiu, doba přeje připraveným, že ...
pre paranoidnych je tu TAILS :-) na usb klucik a bootovat pomocou menu na doske (u mna F11) tak startujem aj na HDD s Win7, ktory nastastie linux nevidi a tiez na TAILS ci na clonezillu.

Inak TAILS ma pekne motto:
Use anywhere but leave no trace
a pouziva systemd :D
Pravděpodobně kecám.

Ahoj

#17 Příspěvek od Ahoj » 04 srp 2018, 12:03

juhele2014 píše:
Samozřejmě, že tě může dohledat, a nejenom to ... :D Vítej mezi paranoidní komunitu :mrgreen: (Pane, říkají o vás, že jste flegmatik ! Hmm, mě to je jedno ...) Buď v klidu a věnuj se študiu, doba přeje připraveným, že ... To by mě teda zajímalo, kde jsi našla ty IP adresy, když si poštu přeposíláš v Toru, já tam nic neviděl. Samozřejmě IP adresu zjistíš po zadání www.mojeip.cz , například. Ale to je to nejmenší. Pokud chceš skrýt současnou IP adresu, koužij např. plugin kproxy, https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... extension/ , to je do běžnýho ff. Pokud máš strach, že ti bude někdo šmírovat počtu, použij třeba program Invisible Secrets 4 https://uloz.to/!BdVRP43g/invisible-secrets-4-7z Běhá to i v linuxu (wine), pro ukázku jsem krátké sdělení vložil sem do obrázku ...
Právě si nejsem jistá, jestli se mi ten Tor dobře nainstaloval. Bylo to dost rychlé. Prostě jsem rozbalila stáhnutý soubor, klikla na soubor, který vypadal, že mi to jako nainstaluje, něco se začalo dít, trvalo to tak minutu. Potom jsem počítač restartovala a šla zkusit ty IP adresy jestli jdou vidět. Jojo, svojí adresu najít umím, spíš mi jde o ty v těch mailech. Jdu zkusit nainstalovat i ty dva odkazy, ale ten obrázek jsem vůbec nepochopila, se přiznám :D

Ahoj

#18 Příspěvek od Ahoj » 04 srp 2018, 12:16

juhele2014:

Tak kproxy už mám nainstalováno, ale invisible secrets mi nějak nefunguje ... nevím, co znamená to "wine" u linuxu - tak jestli to není tím.

Ahoj

#19 Příspěvek od Ahoj » 04 srp 2018, 12:17

West píše:
04 srp 2018, 11:01
Základná zásada anonymity cez TOR! je vypnúť JavaScript.
Pomocou JS je možne zistiť o počítači a IP adresách hodne informácií.
Bohužiaľ nie každý je ochotný používať internet s vypnutým JS.
Prosím, jak se to vypíná a jaké to má nevýhody?

Ahoj

#20 Příspěvek od Ahoj » 04 srp 2018, 12:20

redhawk píše:
04 srp 2018, 11:24
juhele2014 píše:
Samozřejmě, že tě může dohledat, a nejenom to ... :D Vítej mezi paranoidní komunitu :mrgreen: (Pane, říkají o vás, že jste flegmatik ! Hmm, mě to je jedno ...) Buď v klidu a věnuj se študiu, doba přeje připraveným, že ...
pre paranoidnych je tu TAILS :-) na usb klucik a bootovat pomocou menu na doske (u mna F11) tak startujem aj na HDD s Win7, ktory nastastie linux nevidi a tiez na TAILS ci na clonezillu.

Inak TAILS ma pekne motto:
Use anywhere but leave no trace
a pouziva systemd :D
A sakra. Tohle už je na mě moc "ajťácký" jazyk.

Odpovědět