ChromeCast vs Linux

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: ChromeCast vs Linux

#1 Příspěvek od WillM »

redhawk píše: 07 srp 2018, 23:34
WillM píše: 07 srp 2018, 19:12 ja chci sdilet plochu z ntb na obrazovku televize.
MKchromecast to vie. taktiez sa to da nastavit v nastaveniach chromecastu cez http://chromecast/setup atd
skus v terminali:

Kód: Vybrat vše

python mkchromecast.py --video --screencast

btw:
WillM píše: 07 srp 2018, 21:51 divne....tohle je forum o LM ale pisou tady lidi kteri pisou ze jim LM do baraku nesmi...tak proc se tady vlastne na cokoliv ptat kdyz se tu vlastne nic nedozvim protoze tu nekteri lidi pisou ze nemaji s LM vlastne ani zkusenost....a pak je takovy clovek jeste Guru Mintu aniz by konkretni edici vubec znal protoze mu nesmi do baraku :/ proc ja se na tohle forum vubec s cimkoliv obracim pro radu kdyz jeden nema zkusenost, druhy nevi co je "rada pro blbce" a dalsi radi program ktery bezi jemu...tezkorict na jakem systemu/edici/verze edice atd. skoda ze admin mi odmita smazat muj ucet....jinak bych se m uz asi nevlezl.


LM ma kopec chyb, ktore sa neprejavuju v Ubuntu.
na stranke linux-mint-czech.cz je kopec navodov ako problemy riesit. nejakych 60 je este mojich (zvysok som vymazal)

No ak chces radu, nauc sa pytat. napriklad takto:
Mam LM 19 Mate 64 bit, jadro 4.15.0 generic.
Pokuzivam MK chromecast vo verzii x.y a podarilo sa mi spojazdnit video na stream do tv cez Operu verzia x.y.z.
nejde vsak stream desktopu (plochy)
IP adresu mam z mobilu je xxx.xxx.xxx.xxx
IP adresa linux mint je xxx.xxx.xxx.xxx


ty si napisal: ale ani po tom se Mint s ChromeCast nepropojil.
a jeste jedna takova perlicka...ty jsi mi psal ze mam vyzkouset stranku http://chromecast/setup....jenze mne to pise ze tebou zminena stranka nefunguje :D

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: ChromeCast vs Linux

#2 Příspěvek od WillM »

redhawk píše: 07 srp 2018, 23:50
WillM píše: 07 srp 2018, 23:48
ne ja napsal: "Ahoj chtel bych se zeptat jestli nemate nejaky dobry tip jak rozjet ChromeCast na Linuxu...odesilani plochy z Linuxu na televizi...zkousel jsem MKChromeCast ale bud se program vubec nezpustil nebo se spustil ale neodarilo se mi to propojit s televizi...bylo potreba vyplnit v MKChromeCAstu IP adresu ChromeCastu v televizi kterou jsem vzal z aplikace Home v mobilu ale ani po tom se Mint s ChromeCast nepropojil. Vysilani z Youtube v internetovem prohlizeci Opera funguje v pohode ale nedari se mi propojit a udelat vysilani z plochy Mintu na televizi."

to podtrzene je podstatne....ukazuje kde se mi provazani podarilo nebo nepodarilo...co je na tom nesrozumitelneho?
mne z toho vychadza ze to neslo
ale staci. od teraz nereagujem na ziadenu otazku a dopyt.
Ani zakladny postup co som napisal nie je odpisane ci to ide, len invektivy .

Adios
a mne z toho vychazi ze chces jen buzerovat jak co mam psat misto aby jsi si poradne precetl co jsem psal....vse podstatne jaky system mam, na jakem zeleze linux jede mam v podpisu nebo je to na profilu...jenze by clovek nesmel byt liny se podivat....tim koncim....
adios

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ChromeCast vs Linux

#3 Příspěvek od Ventero1 »

To ze ma nekdo neco v popisu, tak neznamena, ze se o ten stroj zrovna jedna. Clovek muze zkouset leccos na leccems. Takze se da napsat treba "stroj v podpisu" ne?

Je dost blby tady zhazovat lidi, co uz tolika lidem poradili - zvlast jeste ty nejvic fundovany.

Taky LM pouzivam jen okrajove, ale jak psala slecna bubenice, tak je to porad v rodine Debianu a tak spoustu veci plati a taky bohuzel LM ma takove ty mouchy jako mela Lidova milice, takze spousta lidi zakotvi nekde jinde.

Osobne vic pouzivam Xubuntu a musim rict, ze 94% rad a navodu fungovalo tam i v LM xfce. Ale treba MX uz toho tolik nespapal - ale porad bude prusecik nekde na 80% ...

Taky ti lide maji tak velke zkusenosti a orientaci, ze umeji efektivneji vyhledat dobre rady a navody a pripadne navrhnout modifikaci na konkretni potrebu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: ChromeCast vs Linux

#4 Příspěvek od WillM »

Ventero1 píše: 08 srp 2018, 00:13 To ze ma nekdo neco v popisu, tak neznamena, ze se o ten stroj zrovna jedna. Clovek muze zkouset leccos na leccems. Takze se da napsat treba "stroj v podpisu" ne?

Je dost blby tady zhazovat lidi, co uz tolika lidem poradili - zvlast jeste ty nejvic fundovany.

Taky LM pouzivam jen okrajove, ale jak psala slecna bubenice, tak je to porad v rodine Debianu a tak spoustu veci plati a taky bohuzel LM ma takove ty mouchy jako mela Lidova milice, takze spousta lidi zakotvi nekde jinde.

Osobne vic pouzivam Xubuntu a musim rict, ze 94% rad a navodu fungovalo tam i v LM xfce. Ale treba MX uz toho tolik nespapal - ale porad bude prusecik nekde na 80% ...

Taky ti lide maji tak velke zkusenosti a orientaci, ze umeji efektivneji vyhledat dobre rady a navody a pripadne navrhnout modifikaci na konkretni potrebu.

podle ceho se tady meri fundovanost v oboru linuxu? ze mi treba nekdo poradi odkaz na stranku kde se dozvim ze stranka neexistuje? nebo ze se tady resi LM 17,Kubuntu a jinych linuxovych distribuci ale neumi se poradit veci ktere se motaji okolo LM 19 a niceho jineho?

Zamčeno