Mazání na NTFS

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Mazání na NTFS

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Potřebuji poradit. Ještě nikdy jsem se dosud nesetkal, že by mi linux odmítl cokoloiv smazat. Momentálně chci smazat nepotřebný adresář Windows.old a toto je mi zamítnuto. Vypnut fofrboot, secureboot a zkoušeno několik live dister, správce souborů spuštěn v sudo a vždy operace nepodporována či zamítnuta. Čím to je a jak to vymazat?
Zkoušel jsem v terminálu (i sudo) - rmdir: failed to remove 'Windows.old': Directory not empty

Děkuji.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mazání na NTFS

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Není - tohle vše ošetřeno -záhada.

Připadá mi, že Ubu nějak začal ctít ty práva a atributy Win pro ntfs … Jenže nefunguje a ni ve starým Parted Magicu, který dříve nebyl na Ubu ani v MX ...

Není nějaký force atribut pro mazání v terminále ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Mazání na NTFS

#3 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 07 srp 2018, 17:18 Není - tohle vše ošetřeno -záhada.

Připadá mi, že Ubu nějak začal ctít ty práva a atributy Win pro ntfs … Jenže nefunguje a ni ve starým Parted Magicu, který dříve nebyl na Ubu ani v MX ...
Není nějaký force atribut pro mazání v terminále ?
.

Ked sa dostanes k adresaru Windows.old, tak mozes vyskusat v terminali zmenit vlastnika na mint (v live mintu pre uzivatela mint je heslo mint):

Kód: Vybrat vše

sudo chown -hR mint /cesta/k/adresaru/Windows.old
Potom mazat:

Kód: Vybrat vše

sudo rm -r -f /cesta/k/adresaru/Windows.old
.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mazání na NTFS

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - tim nastrojem jsem to nakonec udelal. Ale tim nastrojem to trva skoro 2 hodiny. Zatimco, kdyz jsem to drive mazal via linux bylo do pul hodky hotovo. A to je dost velky rozdil ...

Napady zkusim uplatnit jindy. Dekuji.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mazání na NTFS

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Mel jsem na mysli prave to vycisteni disku - to funguje, ale trva to hrozne dlouho ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mazání na NTFS

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Přesně ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno