clamtk a xampp

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

clamtk a xampp

#1 Příspěvek od POST »

Prechadzam z LM 17 (qiana) 64-bit na LM 19 (tara) 64-bit. Niektore zmeny sa daju zvladnut, no dve veci neviem poriesit.

1) Mam nainstalovany Google Earth 6.0.3.2197. Pri instalacii (Synaptic) balika clamtk mi oznaci baliky googleearth a libcurl3i386 k odstraneniu. V LM 17 som s tym problem nemal. Je nejaka moznost mat nainstalovany clamtk i googleearth?

2) Neviem spustit XAMPP Control panel, povodne som mal nastaveny prikaz na gksudo "/opt/lampp/share ... , skusal som pkexec no nefunguje a cez terminal by som to stale spustat a vypinat nechcel. Aky prikaz do polozky menu treba napisat?

S pozdravom, dakujem za pomoc.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: clamtk a xampp

#2 Příspěvek od POST »

Zdravim,
1) Ten odkaz na instalaciu google earth mi nepomohol, aplikaciu nainstalovat viem.
Ak nainstalujem ako prvy google earth tak pri instalacii clamtk pozaduje Synaptic zmazanie google earth a ak nainstalujem ako prvy clamtk tak mi pri instalacii google earth pozaduje Synaptic zmazanie clamtk. Nechapem o com to je.

2) Uvedeny kod pre xampp.desktop mi nefunguje, podobnych kodov i s pkexec a inymi cestami k inym suborom som uz vyskusal viac. V starej verzii LM mi fungovalo toto: gksudo "/opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel" to mi v novej verzii LM 19 nefunguje ani ked namiesto gksudo dám pkexec.

Contol panel zobrazim len vtedy ak subor xampp-control-panel spustim ako administrator. Ovsem takto spustat Control panel je nezmysel.

S pozdravom, dakujem za pomoc.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: clamtk a xampp

#3 Příspěvek od menom »

.
POST píše:Contol panel zobrazim len vtedy ak subor xampp-control-panel spustim ako administrator. Ovsem takto spustat Control panel je nezmysel.
Ale to presne si robil doteraz (ako pises) cez gksudo

Otazka je aky je presne ten prikaz v terminali s ktorym to funguje ?
Teda aka je cesta k spustitelnemu suboru, ktory to spusta.

POST píše:Aky prikaz do polozky menu treba napisat?
To pises kam, ako spustaci prikaz pre program spustany pri starte systemu ?

.
.

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: clamtk a xampp

#4 Příspěvek od POST »

Zdravim, spatne som to napisal:
"Contol panel zobrazim len vtedy ak subor xampp-control-panel spustim ako administrator. Ovsem takto spustat Control panel je nezmysel."
Mal som na mysli, ze ak mam otvoreneho spravcu suborov s adresarom kde sa tento subor (xampp-control-panel) nachadza potom poklepanim na uvedeny subor spustim Contro Panel.
Cesta k spustitelnemu suboru je: /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel
Do terminalu zadam: sudo /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel, vyziada si heslo a nasledne sa zobrazi Control Panel.

Spustanie Control Panelu som si chcel vlozit ako polozku do "Hlavnej ponuky". Predtym v LM 17 mito fungovalo s prikazom
gksudo "/opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel"
cesta bude dobrá ale namiesto toho gksudo, neviem co napisat.
Samozrejme subor xampp-control-panel.desktop si viem vytvorit a vlozitho do adresara .local/share/applications, len neviem co uviest namiesto toho gksudo, pkexec nefunguje.

Viete mi pomoct? Dakujem.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: clamtk a xampp

#5 Příspěvek od menom »

.
POST píše:Do terminalu zadam: sudo /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel, vyziada si heslo a nasledne sa zobrazi Control Panel.
Mohol by si vyskusat zadat do terminalu prikaz, cim by sa malo nastavit pravo na spustanie:

Kód: Vybrat vše

sudo chmod u+s /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel
Potom vyskusat bez toho gksudo

.
.

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: clamtk a xampp

#6 Příspěvek od POST »

Ani zadanim uvedeneho prikazu do terminalu a nasledne bez gksudo nefunguje.
Holt kontrol panel budem musiet spustat cez terminal: sudo /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel + heslo. Nerozumiem tomu, ze po zmene verzie moze byt taky problem vytvorit spustac pre spustenie Contro Panelu XAMPP.
Za pomoc dakujem vsetkym zucastnenym.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: clamtk a xampp

#7 Příspěvek od menom »

POST píše: 03 zář 2018, 18:39 Ani zadanim uvedeneho prikazu do terminalu a nasledne bez gksudo nefunguje.
Holt kontrol panel budem musiet spustat cez terminal: sudo /opt/lampp/share/xampp-control-panel/xampp-control-panel + heslo. Nerozumiem tomu, ze po zmene verzie moze byt taky problem vytvorit spustac pre spustenie Contro Panelu XAMPP.
Za pomoc dakujem vsetkym zucastnenym.
Prave uvedeny prikaz ma zabezpecit pre toho usera, pod ktorym bol zadany, aby nebolo potreba ist cez sudo a zadavat heslo.

Ked to pomohlo minule, tak je velka sanca, ze by to malo pomoct aj v tomto pripade.
Kukni sem:
viewtopic.php?f=27&t=2586&p=16669&hilit ... oot#p16669

.
.

Zamčeno