Thunderbird přeposílání e-mailů [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#11 Příspěvek od Maky »

Super, tak je to fakt jednoduché, myslel jsem si, že musím zadávat rúzné servry, adresy, šifrování atd. teď už to maká jak má. Jen musím počkat, až se mi pošta celá načte.

Vyřešeno

dík
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#12 Příspěvek od Maky »

dá se udělat nějaká záloha, abych při další instalaci nemusel opět načítat všechna mejly ze všech stránek a znova nemusel děla složky, kde mám roztříděnou poštu?
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#13 Příspěvek od admin »

Dá... někam si nakopíruj ze skryté složky .thunderbird v domovském adresáři složku "neco.default" a až si nainstaluješ příp. thunderbird znovu, tak jejím obsahem přepíšeš obsah obdobné složky u nové instalace. :)

Uživatelský avatar
golf33
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2012, 14:37
Bydliště: Horní Lhota u Ostravy

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#14 Příspěvek od golf33 »

Nechci zakládat nové vlákno, tak to prsknu tady.
Asi jsem totální lama, ale už z toho mám tik v oku a dvě hádky s přítelkyní za sebou :D
Můj problém: v Mozilla Thunderbirdu mám spravováno celkem šest e-mailů, z toho čtyři ze seznamu.cz, jeden z volny.cz a jeden z centrum.cz. Pět jich jede v úplné pohodě, až na ten z centrum.cz. Přijatá pošta v pohodě, ale e-maily nelze odeslat.
Zkoušel jsem nastavovat smtp server jak centrum.cz (imap i pop3), tak i mého poskytovatele, smtp.poskytovatel.cz, ale pořád při odesílání e-mailu to nejprve chce heslo a pak to zahlásí, že se nepodařilo navázat spojení.
Taky jsem zkoušel měnit zabezpečený přenos, způsob autentizace, ale výsledek pořád stejný. Je zajímavé, že to dělá jen centrum.cz, který jak na potvoru používám jako osobní a ostatní jsou úplně v pohodě.....
NTB Lenovo ThinkPad E540, i5-4200 / 8GB / SDD Intel 530 120GB / HDD WD 750GB / 1920x1080
OS --- Linux Mint 17.3 x64 / kernel 4.6.0 / Cinnamon 3.0.1 / DMS - ECM Alfresco Community / Citrix
OS --- OpenIndiana 2016-04

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#15 Příspěvek od ulo »

No předpokládám, že tyto nové podmínky Centrumu jsi četl a splňuješ je :-) http://napoveda.centrum.cz/index.php?/N ... map-zdarma

Pokud ano a stejně to nejde, tak to zkus vyřešit tím, že použiješ SMTP Googlu (prý Centrum dělá problémy více lidem). Zde je návod, ale je potřeba mít na Googlu účet, tak nevím na kolik je to pro tebe zajímavé:http://lifehacker.com/111166/how-to-use ... mtp-server
A ve zkratce by to nastavení v Thunderbirdu bylo asi takhle:
- smtp.gmail.com
- port: 465
- Authentication: Yes
- uživatel: tvuj_nejaky_mail_na_Gmailu@gmail.com
- heslo: ******
- zaškrtnout SSL

A tady je o tom velká diskuze :-) http://www.zive.cz/poradna/e-mail-klien ... tanswers=1

Dále tady má Centrum přímo popis, jak si to SMTP nastavit - http://napoveda.centrum.cz/index.php?/K ... l-v-iphone a tak bych zvážil i přímo na ně dotaz, pokud jsi si jistý, že neděláš někde v nastavení chybku (jsme jen lidi, znáš to - já tedy jo :-D ). Nicméně je hodně zvláštní, že ti zrovna na Centrumu nefunguje SMTP od posktytovatele...
Např. já mám Gmail, žena Seznam a na oba freemaily nám v poho funguje z Thunderbirdu SMTP našeho poskytovatele.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
golf33
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2012, 14:37
Bydliště: Horní Lhota u Ostravy

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#16 Příspěvek od golf33 »

Tak jsem to konečně vyřešil.... chyba byla na mém přijímači ;) Jsem úplná lama a moje sebevědomí na úplné nule :roll:

Chyba byla v nastavení odchozího smtp serveru, ten se totiž nenastavuje ve stejném okně jako příchozí, ale je to úplně poslední řádek až po všech účtech (a já debil nesjel posuvníkem dolů a neviděl jsem to tam). Tam jsem změnil v nastavení místo zabezpečeného přenosu přenos nezabezpečený a je to..... prostě trotl.... ale chybama se člověk učí, ne? :mrgreen:
NTB Lenovo ThinkPad E540, i5-4200 / 8GB / SDD Intel 530 120GB / HDD WD 750GB / 1920x1080
OS --- Linux Mint 17.3 x64 / kernel 4.6.0 / Cinnamon 3.0.1 / DMS - ECM Alfresco Community / Citrix
OS --- OpenIndiana 2016-04

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#17 Příspěvek od ulo »

Stane se, hlavně, že to fungujíruje :-D
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno