Thunderbird přeposílání e-mailů [vyřešeno]

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Thunderbird přeposílání e-mailů [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Maky »

Zdravím,

Do nedávna jsem používal evolution, chci zkusit thunderbird, jenže nevím, kde si nastavím přeposílání mejlů z jíné adresy a to konkrétně z hotmail.com - pracovní mejl.

Máte někdo zkušenosti?
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#2 Příspěvek od admin »

Ti asi dost dobře nerozumím, přeposílání se snad nastavuje přímo na účtu u poskytovatele....

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#3 Příspěvek od Maky »

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 4&t=103768 tady jsem to řešil v evolution.

Prostě si chci do domácího počítače přeposílat mejly z jiného účtu (z práce a doma si je přečíst) a to z hotmail.com
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#4 Příspěvek od Maky »

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 4&t=103768 tady jsem to řešil v evolution.

Prostě si chci do domácího počítače přeposílat mejly z jiného účtu (z práce a doma si je přečíst) a to z hotmail.com
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#5 Příspěvek od admin »

Nevidím v tom problém.. pokud máš už nějaký účet v thunderbirdu zavedený, tak si prostě na hotmailu nastav přeposílání na ten již zavedený účet a je vyřešeno... tady přeci nezáleží na poštovním klientovi??

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#6 Příspěvek od Maky »

Bohužel, v práci používáme korejský exel. Ten, když si nechám přeposlat:
1. padá mi automaticky do spanu
2. nejde otevřít
3. když se otevře tak se všechno rossype.

Pokud mám načítání mejlů od sebe, příjde vše v pořádku, tedy aspoň v evolutinu
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#7 Příspěvek od admin »

Potom ovšem nechápu tu logiku... tak si zřiď účet v thunderbirdu s názvem hotmail, zadej potřebné údaje a pošta ti bude chodit automaticky přeci - na účet i v thunderbirdu. Jen je třeba zaškrtnout položku, "ponechat zprávy na serveru", aby ses ke zprávám dostal i v práci. Já mám takhle několik účtů v thunderbirdu a bez problémů...

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#8 Příspěvek od admin »

A kromě toho, ten odkaz co udáváš pro evolution není přeposílání, ale normální zřízení účtu tak jak ho popisuju výše... Čili je potřeba jasně specifikovat co vlastně chceš...

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#9 Příspěvek od Maky »

Jak se to jmenuje, to já nevím, neznám v thunderbird. jde mi o to nastavení. no zkusím.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: thunderbird - přeposílání pošty

#10 Příspěvek od admin »

To je ve všech poštovních klientech stejné... Jinak pokud máš thunderbird nainstalován, hned při prvním otevření se ti otevře okno pro nastavení účtu.. pak už jen jedeš podle průvodce. Je to daleko jednodušší než u evolution. Jinak další účty si přidáš ve volbě "Úpravy" "Nastavení účtu" "Přidat poštovní účet" a můžeš si jich tam nafrkat kolik hrdlo ráčí... zrovna tak, jako i účty chatu třeba..

Zamčeno