audacious - aktualizace metadat selhala

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

audacious - aktualizace metadat selhala

#1 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
přešel jsem z Radio Tray na Audacious kvůli občasným výpadkům. Je to pro mne iritující. A už to nechci řešit.
Ale Audacious má zvláštní neduh. Ve snaze přejmenovat názvy rádií, streamy tak mi při ukládání vyhodí hlášku:

Kód: Vybrat vše

aktualizace metadat selhala
Pokoušel jsem se hledat na českém webu a poněkud jsem neuspěl. Na Eng webu jsem kdeco našel, ale po překladu googlem jsem s toho nebyl moc chytrý.
Děkuji předem za jakékoliv rady
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: audacious - aktualizace metadat selhala

#2 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
tak jsem jsem odinstaloval v Synapticu a nainstaloval z PPA. Vše proběhlo v pořádku.
Jenže když otevřu okno "Informace o skladbě", provedu změnu názvu a dám "Ulozit", tak dostanu hlášku:

Kód: Vybrat vše

Chyba při ukládání
Děkuji předem za jakékoliv rady
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: audacious - aktualizace metadat selhala

#3 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
v synapticu úplné odstranění, pak jsem provedl v terminálu:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt purge audacious
dále jsem smazal v /home/pepa/.config/ adresář audacious.
A následně udělal restart notebooku.
Po restartu jsem udělal

Kód: Vybrat vše

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install audacious audacious-plugins
A výsledek je stále ten, že při pokusu uložit změny v Informace o skladbě dostanu hlášku Chyba při ukládání.
Děkuji předem za jakékoliv rady
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: audacious - aktualizace metadat selhala

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Asi to bude abgrejdama, nebo verzí LM, nebo kernelem, nebo verzí Audacious ... 8-) Mám nyní ubunťáka:

Kód: Vybrat vše

kulich2@kulich2-PC:~$ inxi -F
System:    Host: kulich2-PC Kernel: 4.15.0-36-generic x86_64 bits: 64 Desktop: MATE 1.20.1
           Distro: Ubuntu 18.04.1 LTS

a na první dobrou jsem aplikoval tento postup:

Kód: Vybrat vše

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install audacious audacious-plugins
Audacious v 3.10 se instaloval, natahnul jsem SLAYER, a už to frčí. Pokusně jsem editoval Žánr (dopsal jsem pokus) a drží to. Jestli máš prostor na experimentování, lze jednoduše spustit libovolný LM i bez flešky takto: https://www.linux-mint-czech.cz/2015/06 ... eho-disku/ Ještě mě napadlo, že mp3 mám uložený na HDD 1 tera, a linux mám na jiným oddíle. Ale jestli to nějak souvisí, netušim ...

Obrázek

Zamčeno