Nejde vymazat obsah kose

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Nejde vymazat obsah kose

#1 Příspěvek od WillM »

Nechci spamovat ale asi se budu opakovat a tak se potykam s novackovskyma problemama..ted resim ze nemuzu mazat kos...visi mi v nem par videi ktere nejdou ani vymazat a ani vyndat z kose na dalsi pouziti...zkousel jsem

Kód: Vybrat vše

sudo rm -r Trash/
pak

Kód: Vybrat vše

rm -r /home/userID/.local/share/Trash/
zkousel jsem i tipy ze stranky

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2013/10/vysypat-kos-z-terminalu-v-linux-mintu/
ale nic nepomohlo...spis to bylo jste horsi ze se mi smazaly slozky ze slozky

Kód: Vybrat vše

/home/oem
.

Pomuze nekdo a tak aby to fungovalo...na notesu mam LM 19 Cinnamon neco jak je to kodove oznaceni rozhrani.

Dokonce jsem zjistil ze ve slozce

Kód: Vybrat vše

/home/userID/.local/share/
poslozka Trash ani neni...dival jsem se pres souborovy manager Krusade a nahledem i skrytych, systemovych slozek

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#2 Příspěvek od WillM »

budes se divit...ale to uz krom vise zmineneho delam od vcerejska a soubory jsou porad v kosi....mozna ze jsem lama ale zas az ne takova ze bych nevedel kde a jak se klasicky vyprazdnuje kos

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#3 Příspěvek od WillM »

a co teda funguje? :/ a hlaska...zadna..aspon o tom nevim....

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#4 Příspěvek od WillM »

Obrázek

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#5 Příspěvek od WillM »

bleachbit instaluju jako jednu z prvnich aplikaci vubec.....takze pres terminal to neslo a bleachbitem taky ne.....

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#6 Příspěvek od WillM »

nenene prave tak jsem to taky zkousel a dokonce jsem zjistil ze na te adrese slozka Trash ani neni....dopsal jsem si ji tam sam protoze uz jsem nevedel cim by to mohlo byt a jak ten kos vysypat...ja uz nevim....napadlo mne vsechno z toho dsku premistnit jinam a udelat na tom disku, potazmo i v kosi format jinak uz nevim..co jsem zkousel ruzne prikazy do terminalu (viz. zacatek diskuse) tak se stav linuxu jeste zhorsil ze mi zmizely nektere slozky atd

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#7 Příspěvek od WillM »

Vyzkouseno a stav je porad stejny viz. screen

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt install -f
sudo apt full-upgrade

Obrázek

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#8 Příspěvek od WillM »

taky nevim...je to divne...no za 15 minut nainstalovany system to mozna a dalsi 2-4 hodiny nez nainstaluju vse co mam na notesu :)))) ale asi to udelam ..ale dam si tam 19ctku...na druhem notesu mam taky Taru a tam bezi vse v naprostem poradku uz radu mesicu...co vysla...a nemuzu si ji vynachvalit...tohle muze byt jen jeden takovy dost brutalni zasek


zkusim to nechat byt..mozna se to po case odstrani samo co mam mnoholete zkusenosti s pocitacema

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde vymazat obsah kose

#9 Příspěvek od menom »

.

Na tvojom mieste by som najprv odpojil tie zariadenia Moblny svet v kapse ci co to je.

Ak nemas tak nainstaloval Midnight Commander.
Odhlasil uzivatela.
Na prihlasovacej obrazovke prepnul do tty2 napriklad asi Ctrl +Alt +F2

Tam prihlasil uzivatela a zadal do terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo su
Potom bud cez terminal to zmazal alebo spustil Midnight Commander prikazom:

Kód: Vybrat vše

mc
A potom sa tam dostal pomocou klaves sipky (nahoru,dolu,vpravo,vlevo) a klavesy Enter .
Mazat asi F8.

.
.

WillM
Příspěvky: 116
Registrován: 13 kvě 2018, 00:53

Re: Nejde vymazat obsah kose

#10 Příspěvek od WillM »

Dik za tip...zkusim a pak poreferuju..ted kdyz nad tim tak premyslim...co mam tim Commanderem kde smazat kdyz slozka Trash neni tam co mi psaly ostatni? Cece precti si cele vlakno co kdo napsal....

Zamčeno